Piotrkowska fabryka bombek wychodzi na prostą

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 21 grudnia 20093 9694
W wielu domach choinki są już ubrane, niektórzy przystąpią do tego rytuału już wkrótce. Aby nasze drzewka bożonarodzeniowe prezentowały się okazale, potrzebne są oczywiście bombki, a te jak wiemy produkowane są również w Piotrkowie. Swego czasu choinkowe ozdoby z trybunalskiego grodu trafiały za ocean. Dziś, gdy dolar kosztuje 2,75 zł, produkacja do USA przestała się opłacać.

- Firma obniżyła koszty produkcji i nastawiła się na sprzedaż w Europie - podkreśla Tadeusz Szczygielski, prezes piotrkowskiej fabryki bombek. Piotrkowskie ozdoby choinkowe wysyłane są m.in. do Szwajcarii i Danii. Jak powiedział prezes, mimo tego, że nie są to duże ilości, to dzięki temu eksportowi firma powoli wychodzi na prostą.  

 

Bombki trafiają też na rynek krajowy. Te nie są już tak bogato zdobione. Nie oznacza to jednak, że praca nad nimi nie wymaga dużo czasu i precyzji.

 

Rocznie fabryka w Piotrkowie może wyprodukować nawet 500 tysięcy ręcznie zdobionych ozdób.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bomber ~bomber (Gość)13.03.2010 14:39

Ta sama gadka od lat. A godziwych płac jak nie było, tak nie ma.

00


kolooo ~kolooo (Gość)22.12.2009 13:51

Czy to jest artykuł sponsorowany???

00


zet ~zet (Gość)21.12.2009 17:36

i mozna je nabyc na stoisku koło wejscia do heliosa w focus parku.

00


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc