Piotrkowscy kickbokserzy w krajowej czołówce

Strefa FM Poniedziałek, 13 kwietnia 201512
Podczas zakończonych w miniony weekend Mistrzostw Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule full contact, zawodnicy trenujący w piotrkowskich klubach zdobyli osiem medali.
Na zdjęciu reprezentaci Tom-Center i trener K.Toma, fot. Tom-Center.Na zdjęciu reprezentaci Tom-Center i trener K.Toma, fot. Tom-Center.

Trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobyli seniorzy  Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom-Center. W kategorii wagowej -60 kg złoto wywalczył Artur Cieciura, który w finale pokonał 3:0 Arkadiusza Drohomireckiego (Beskid Dragon Bielsko-Biała), drugie złoto wywalczył walczący w kat. -71 kg Kamil Dajwłowski, pokonując w finale 3:0 Szymona Salachnę (Beskid Dragon Bielsko-Biała). Złoty krążek zawisł także na szyi  Roberta Krasonia - kat. -75 kg, który w finale nie dał szans Dominikowi Pazdanowi (UKS Diament Pstrągowa), wygrywając ten pojedynek 3-0. W kat. -81 kg srebrny medal zdobył natomiast Filip Karbownik, który w finale przegrał 0:3 z Kacprem Frątczakiem (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra). Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei Mariusz Just w kat. -67 kg i Arkadiusz Dembiński w kat. -86 kg.

- Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych, po raz kolejny udowodniliśmy, że nasz klub należy do ścisłej krajowej czołówki - podsumował Krzysztof Toma, trener zawodników reprezentujących barwy PSSW Tom-Center.

Piotrkowski klub zajął ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej, ale wliczano do niej punkty zdobyte przez seniorów jak i juniorów, tymczasem Tom-Center wystawił tylko seniorów i w tej klasyfikacji był najlepszy.

Na ringu w Luboniu rywalizowali także zawodnicy piotrkowskiego klubu Marky-Mark, Izabela Szelest, Oskar Skupień i Piotr Wojtasiak, ale ponieważ ten klub nie posiadał odpowiedniej licencji, uprawniającej do startu w tych zawodach, jego reprezentanci walczyli pod szyldem KS Ziętek Team Brzeziny.

Izebela Szelest zdobyła złoty medal w kat. -48kg juniorów. Jej rywalka Gabriela Laskowska (KKS Sporty Walki) poddała się w walce finałowej. Bardzo dobrze zaprezentował się także Oskar Skupień, który zdobył srebrny medal w kat. -91 kg seniorów, przegrywając w finale z Michałem Grzesiakiem (Center Team Odolanów).

KKS Ziętek Team Brzeziny wywalczył mistrzostwo Polski w klasyfikacji drużynowej, a podopieczni trenera Marka Mazura mieli w tym swój ogromny udział.