Piotrkowianin zaczął od porażki

Piotrkowianin Sobota, 02 września 201730
W pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi mężczyzn szczypiorniści Piotrkowianina przegrali w Opolu z tamtejszą Gwardią 22:31 (9:18), w pierwszej połowie podopieczni trenera Dmytro Zinchuka zagrali fatalnie, po przerwie próbowali odrobić straty, ale im się to nie udało.

Gospodarze od początku tego spotkania ruszyli do ataku i bardzo szybko wypracowali kilkubramkową przewagę, piotrkowianie próbowali nawiązać z nimi walkę, ale byli bardzo nieskuteczni. Ostatecznie zespół Rafała Kuptela wygrał pierwszą część spotkania 18:9.

Po przerwie piotrkowscy zawodnicy zaczęli odrabiać straty i dziesięć minut przed końcem spotkania ich rywale prowadzili już tylko czterema bramkami, jednak ta pogoń kosztowała piłkarzy Piotrkowianina wiele sił, gospodarze to wykorzystali i w końcowej fazie spotkania ponownie przejęli inicjatywę, ponownie powiększając przewagę.

Kolejny mecz odbędzie się w sobotę, 9 września w Hali Relax, do Piotrkowa przyjadą wówczas zawodnicy KS Azoty Puławy. Następnego dnia w tym samym miejscu sezon zainaugurują piłkarki Piotrcovii, które w miniony piątek rozegrały ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek, też przegrały ale z MKS Selgros Lublin 18:32 (10:17). W pierwszym ligowym pojedynku podopieczne trenera Rafała Przybylskiego zmierzą się z Ruchem Chorzów, początek tego spotkania o godzinie 18.00.

Gwardia Opole 31:22 (18:9) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wystąpił w następującym składzie: Schodowski, Procho – Góralski 6, Tórz 5, Woynowski 3, Swat 2/1, Surosz 2, Pacześny 2, Makowiejew 1, Nastaj, Kaźmierczak, Mróz, Achruk.