Piotrkowianin „wysadzony” przez Górnika Zabrze

Strefa FM Sobota, 01 kwietnia 201727
Dla piotrkowskich szczypiornistów ten mecz nie miał większego znaczenia, ponieważ stracili oni szansę na grę w fazie play-off, zabrzanie wciąż jednak walczą o 3. miejsce w grupie pomarańczowej, gwarantujące awans do kolejnej rundy. Po pierwszej połowie wydawało się, że piotrkowianie mogą pokrzyżować szyki swoim rywalom, ale po przerwie to goście przejęli inicjatywę i wygrali ten mecz 36:29 (16:18).

Początek tego spotkania był bardzo wyrównany, piotrkowianie nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele, a w bramce bardzo dobrze spisywał się Damian Procho. Później gospodarze m.in. dzięki bramkom zdobytym przez Sebastiana Iskrę i Stanisława Makowiejewa objęli prowadzenie i w 16. minucie spotkania wygrywali już 10:7, ale zaledwie trzy minuty później goście doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później podopieczni trenera Dmytro Zinchuka ponownie odskoczyli swoim rywalom, ale nie trwało to długo, ponieważ zabrzanie znów zdołali wyrównać. Ostatecznie piotrkowianie zeszli do szatni prowadząc jedną bramką.

Po przerwie do 40. minuty wynik oscylował wokół remisu, później do piotrkowskiej bramki trafili kolejno Aleksandr Tataritsev, Andrzej Kryński oraz Iso Sluijters i goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie (26:23) i od tej pory kontrolowali przebieg tego spotkania, konsekwentnie powiększając przewagę. Piotrkowianie zaczęli popełniać proste błędy, sporo było też strat, momentami wydawało się, że rywale się z nimi bawią. Ten mecz mógł się zakończyć jeszcze wyższą porażką piotrkowskiej drużyny.

- Mimo, że nie gramy już o awans do fazy play-off, to chcieliśmy w każdym kolejnym meczu walczyć o zwycięstwo dla naszych kibiców. Dobrze weszliśmy w ten mecz, ale w drugiej połowie zabrzanie zmienili taktykę w obronie i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić – powiedział Stanisław Makowiejew.

- Kilku graczy nie mogło dzisiaj wystąpić z powodu dolegliwości żołądkowych, ławkę mamy długą, ale na pewno ich w tym meczu brakowało – podsumował bramkarz piotrkowskiej drużyny Marcin Schodowski, który zagrał po raz pierwszy po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją.

W sobotę, 8 kwietnia Piotrkowianin zmierzy się z KPR RC Legionowo, to będzie ostatni w tym sezonie ligowy pojedynek piotrkowskiej drużyny w Hali Relax, tymczasem już w niedzielę, 2 kwietnia w tym samym miejscu Piotrcovia rozpocznie rywalizację w fazie play-out. Początek spotkania z AZS AWFiS Łączpolem Gdańsk o godzinie 18.00.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:36 (18:16) NMC Górnik Zabrze

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Banisz, Procho – Makowiejew 7, Góralski 5/1, Mróz 4/3, Iskra 3, Nastaj 3, Pacześny 3, Wędrak 1, Tórz 1, Surosz 1, Swat 1, Pożarek.

NMC Górnik Zabrze: Kornecki, Galia, Kicki – Daćko 9/1, Tomczak 9/4, Adamuszek 6, Sluijters 4, Bushkou 3, Kryński 3, Tataritsev 2, Niedośpiał, Piątek, Gliński.