Piotrkowianin przegrał w Przemyślu, Piotrcovia wygrała w Kościerzynie

Niedziela, 07 lutego 201625
Nie tak szczypiorniści pierwszoligowego Piotrkowianina wyobrażali sobie początek rundy rewanżowej, w pierwszym meczu w tym roku przegrali z Czuwajem Przemyśl 26:29 (12:17), natomiast Piotrcovia wygrała po emocjonującym meczu z zespołem z Kościerzyny 29:28 (14:17).
Zwycięską bramkę dla Piotrcovii zdobyła Andjela Ivanović. Fot.: K. BetnerowiczZwycięską bramkę dla Piotrcovii zdobyła Andjela Ivanović. Fot.: K. Betnerowicz

Wynik meczu pomiędzy Piotrkowianinem a Czuwajem to z pewnością niespodzianka, faworytem tego spotkania byli bowiem piotrkowianie, ale w pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze, którzy do przerwy zdobyli pięć bramek więcej. Kilka minut przed końcem piotrkowianie zdołali wyrównać, ale później skuteczniejsi byli gospodarze, którzy trzykrotnie trafili do bramki rywala, podczas gdy goście uczynili to tylko raz. Pomimo porażki Piotrkowianin zachował pozycję lidera w grupie B, ale jeśli myśli o tym, żeby utrzymać się na szczycie nie może sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów.  Kolejny ligowy pojedynek już 13 lutego, do Piotrkowa przyjedzie wówczas KSSPR Końskie.

Dużo lepiej spisały się w ostatnim meczu zawodniczki Piotrcovii, która wyszarpała zwycięstwo w Kościerzynie, jej rywalem był tamtejszy UKS PCM. Po pierwszej połowie piotrkowski zespół przegrywał trzema bramkami, choć początek spotkania tego nie zapowiadał, po kilku minutach Piotrcovia wygrywała bowiem 5:0, ale później gospodynie rzuciły siedem bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie, ale po przerwie piotrkowianki potrafiły się zmobilizować i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwycięską bramkę zdobyła minutę przed zakończeniem spotkania Andjela Ivanović. Kolejny mecz piotrkowianki także rozegrają na wyjeździe, tym razem w Gdańsku, ich rywalem będzie tamtejszy AZS Łączpol AWFiS.

UKS PCM Kościerzyna 28:29 (17:14) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

UKS PCM Kościerzyna: Brzezińska, Liskowska - Górna 7, Białek 6, Borysławska 5, Wójcik 4, Belter 2, Mokrzka 2, Żukowska, Dzienisz 1, Ziółkowska, Wasak, Jakubowska.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Sarnecka - Szymańska 9, Ivanović 5, Wypych 4, Sobińska 4, Kucharska 3, Jałoszewska 2, Kopertowska 2, Opelt, Piecaba.

SRS Czuwaj Przemyśl 29:26 (17:12) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

SRS Czuwaj Przemyśl: Szczepaniec, Sar, Orłowski - Makowiejew 8, Kroczek 10, Kubisztal 8, Puszkarski 3, Stołowski 2, Piechnik 2, Kulka 1, Kubik, Dejnaka.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Banisz – Swat 9, Zinczuk 7, Surosz 4, Wędrak 2,  Woynowski 2, Pakulski 1, Góralski 1, Iskra, Cichocki, Pożarek, Pacześny, Mróz.