Piotrkowianin przegrał w Kaliszu

PiotrkowianinKraj Niedziela, 28 stycznia 201812
Beniaminek PGNiG Superligi pokonał w niedzielę piotrkowski zespół 25:22 (12:13). Piotrkowianin pojechał do Kalisza osłabiony, z kontuzjami boryka się bowiem kilku kluczowych zawodników. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Dmytro Zinchuka prowadzili jedną bramką, ale po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę, zwłaszcza pod koniec spotkania.

Bardzo dobrze w piotrkowskiej bramce bronił Damian Procho, a pod bramką rywala skuteczny był Piotr Swat, to jednak nie wystarczyło. W 50. minucie Tomasz Mróz doprowadził do wyrównania (21:21), później jednak gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu, a piotrkowianie tylko jedną. Po tej porażce Piotrkowianin zajmuje 9. miejsce w tabeli PGNiG Superligi, liderem jest PGE Vive Kielce i to właśnie z tym zespołem piotrkowska drużyna zmierzy się w następnej kolejce. Początek spotkania z mistrzem Polski w sobotę, 3 lutego o godzinie 18.00 w Hali Relax.

Energa MKS Kalisz 25:22 (12:13) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho - Swat 6/3, Pacześny 3, Surosz 3, Mróz 3, Góralski 2/1, Makowiejew 2, Achruk 1, Pożarek 1, Andreou 1.

4

3

Komentarze (12)

Klaus ~Klaus (Gość)29.01.2018 11:25

Do kibiców ? kipera oczywiście jesli jeszcze są tacy czy wy tyllko spieracie u siebie zawodników jak grają bo w kaliszu nie bylo nikogo widać troche smutne te kibicowanie jest

46

~gość ~~gość (Gość)30.01.2018 22:40

Bardzo dobry mecz jak na znaczne osłabienie drużyny (brak Wojnowskiego, Tórza , Nastaja) oraz znacznym osłabieniem formy pozostałych z kadrowiczami włącznie, oprócz oczywiście wspaniałego, oby tak częściej Damiana. Podobał mi się wreszcie Surosz i pytanie redaktorki dlaczego tak rzadko decyduje się rzucać bo na tej pozycji - lewy rozgrywający to norma na mecz winna być 5-10 bramek nie koniecznie jak to kiedyś w jego przypadku było 17.

11

gość ~gość (Gość)30.01.2018 20:33

Jednak januszku wiesz co znajduje się pod podanymi przez Mietka adresami. Widać,że tam się konsultujesz. I go tam nie wysyłaj dopóki sam do końca nie będziesz pewny rezultatów u siebie. A co do Andrei to na pewno o wiele gorszy był Makowiejew. Tyle strat i "odpałów" starczyło by na kilku innych zawodników. Trzymaj się ciepło "znafco".

31

gość ~gość (Gość)28.01.2018 21:28

Prezes spółka to nie tylko ty. Nie obrażaj kolegów bo już buty szyją.

33

januszek ~januszek (Gość)29.01.2018 20:27

Transmisja TV pokazała wszystko jak na dłoni. Dobry mecz w wykonaniu Damiana Procho, choć ja osobiście żałuję, że nasz trener nie wprowadził do gry na ostatnie 10-12 minut Marcina Schodowskiego. Pierwsza akcja w ataku i bramka Achruka, potem jego przechwyt i zmarnowana kontra i to był koniec tego zawodnika. Drugi z nieskazitelnych, niejaki Orfeus - reprezentant Grecji. Dwie dobre akcje przy bramce 16 i 17 dla nas, najpierw dogranie do koła, a potem bramka po szybkim wznowieniu ze środka, Obroniony przez bramkarza rzut ze skrzydła, potem ten fantastyczny lob i za chwilę 2-min. kary przy wbiegu skrzydłowego. Pan reprezentant Makowiejew jest myślami już przy transferze do Głogowa, bo mecz mu nie wyszedł. Surosz potrafi w ataku odpalić prawdziwą bombę, ale w obronie słabiutko i tu się dziwię, dlaczego nie grał Każmierczak. Jak zawsze niezastąpieni w naszym zespole Paka i Roman(podobno grał z gorączką), Swat , przeciętnie Mróz i tym razem Góralski. Widać dużą przerwę w grze Iskry.Mecz absolutnie można było wygrać. Oczywiście to moja subiektywna ocena, bo zaraz fachury ruszą do klawiatur. PS. Jak coś chcecie powiedzieć mądrego, to się postarajcie napisać ze 2-3 zdania, jeżeli oczywiście dacie radę.