Piotrkowianie tym razem nie mieli szans

Strefa FM Wtorek, 26 maja 20154
Tegoroczną edycje Siatkarskiej Ligi Szóstek piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wygrał zespół spoza Piotrkowa, a konkretnie Mamrot Wilkowyje, który w finale pokonał po zaciętym pojedynku Piotrkowską Akademię Sportu 2:1.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, dopiero pod koniec piotrkowianie popełnili kilka błędów, a ich trywale to wykorzystali i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. Drugą partię wygrali z kolei piotrkowianie, którzy od początku objęli prowadzenie, ostatecznie wygrywając tego seta 25:21. Trzecią, decydującą odsłonę tego meczu lepiej rozpoczęli siatkarze zespołu Mamrot Wilkowyje, którzy do końca kontrolowali tę partię, wygrywając ją 15:12 i cały mecz 2:1.

- W finale zmierzyliśmy się z naszym najgroźniejszym rywalem, dlatego wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, zdołaliśmy jednak przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. W kolejnej edycji będziemy chcieli obronić mistrzostwo - deklaruje Paweł Gawlica, reprezentant zwycięskiej drużyny.

Trzecie miejsce zajął Rower, który w meczu o brązowy medal pokonał Wolbórz 2:1. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 9 zespołów, czyli prawie stu zawodników. W kolejnym sezonie może ich być jeszcze więcej.

- Na pewno cała ta liga stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego zainteresowanie jest coraz większe, w przyszłym sezonie może być nawet 12 zespołów – zapowiada Robert Pawlikowski z OSiR w Piotrkowie Trybunalskim.

Po meczu finałowym najlepsi tradycyjnie otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe, wręczono także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym libero został Paweł Tuta z PAS, najlepszym środkowym Rafał Szyjak, reprezentant zespołu Rower, natomiast najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Łukasz Jakubowski z zespołu Mamrot Wilkowyje. To koniec sezonu halowego, 26 czerwca w Piotrkowie ruszą rozgrywki plażowe.