Piotrcovia wywalczyła w Gdańsku komplet punktów

Niedziela, 30 kwietnia 201735
Piotrcovia po raz drugi w fazie play-out pokonała AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, tym razem podopieczne trenera Rafała Przybylskiego wygrały z gdańszczankami 29:27 (13:13).
Aleksandra Kucharska rzuciła w Gdańsku 10 bramek.Aleksandra Kucharska rzuciła w Gdańsku 10 bramek.

Piotrcovia niemal od początku meczu przejęła inicjatywę, ostatecznie ta część spotkania zakończyła się remisem 13:13. Po przerwie piotrkowianki przystąpiły do ataku, kwadrans przed końcem spotkania prowadziły już pięcioma bramkami, później ta przewaga jeszcze wzrosła, ale gospodynie nie zamierzały się poddawać i szybko zniwelowały przewagę, a trzy minuty przed zakończeniem spotkania rzuciły bramkę kontaktową, piotrkowianki nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i wygrały ten mecz 29:27.

Kolejny mecz piotrkowianki rozegrają już 3 maja, również na wyjeździe, tym razem zmierzą się z KPR Jelenia Góra.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:29 (13:13) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Chojnacka, Kajumowa - Górna 6, Skonieczna 6, Kalska 5, Mazurek 4, Cirjan 3, Tomczyk 1, Masna 1, Jurczyk 1, Świerczek, Żukowska, Ciura.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt - Kucharska 10, Kopertowska 6, Dronzikowska 5, Belmas 2, Ivanović 2, Despodovska 2, Wypych 1, Klonowska 1, Szafnicka, Sobińska, Jałoszewska.