Piotrcovia wygrała w Kościerzynie

MKS PiotrcoviaKraj Czwartek, 21 września 201730
Trener Rafał Przybylski bardzo się tego meczu obawiał, podkreślając, że to bardzo niewygodny i waleczny rywal, z którym Piotrcovia trzykrotnie w ubiegłym sezonie przegrała, najwyraźniej udało mu się rozpracować ten zespół, ponieważ piotrkowianki wyraźnie pokonały w środę UKS PCM Kościerzyna 34:26 (18:15).

Ten mecz lepiej rozpoczął się jednak dla gospodyń, które już po kilku minutach prowadziły 4:0. Po kilunastu minutach piotrkowianki zdołały wyrównać, a później objąć prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Gospodynie próbowały w drugiej połowie zniwelować przewagę piotrkowskiego zespołu, ale na ogół nie były w stanie pokonać Darii Opelt, która zamurowała bramkę.

Po czterech kolejkach Piotrcovia zajmuje 5. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Ze względu na przerwę, związaną z meczami reprezentacji, kolejne spotkanie odbędzie się dopiero 7 października, Piotrcovia podejmie wówczas Energę AZS Koszalin.

UKS PCM Kościerzyna 26:34 (15:18) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Wypych 7/1, Kopertowska 6, Belmas 6, Matyja 4, Ivanovic 4, Kucharska 4, Marszałek 2, Dronzikowska 1, Klonowska, Cygan, Despodovska.