Piotrcovia nie dała szans zespołowi z Kobierzyc

Strefa FM Niedziela, 07 maja 201721
Choć piotrkowianki już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze, nie zlekceważyły swoich rywalek z Klubu Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce, wygrywając niedzielne spotkanie 34:19 (21:10). Do końca fazy play-out pozostały już tylko dwa spotkania.

W wyjściowym składzie Piotrcovii ten mecz rozpoczęły Karolina Sarnecka, Aleksandra Kucharska, Vladislava Belmas, Angela Ivanović, Zorica Despodovska, Aleksandra Dronzikowska oraz Monika Kopertowska i właśnie ta ostatnia otworzyła wynik tego spotkania. Po dziesięciu minutach tego meczu piotrkowianki prowadziły już 7:3, ostatecznie do szatni zeszły z aż jedenastobramkową zaliczką.

W pierwszej połowie podopieczne trenera Rafała Przybylskiego nie pozwoliły swoim rywalkom na zbyt wiele, podobnie było w drugiej, choć to przyjezdne lepiej rozpoczęły tę część spotkania, dlatego po kilku minutach piotrkowski szkoleniowiec poprosił o przerwę, po niej piotrkowianki ponownie przejęły inicjatywę. Po kwadransie Piotrcovia prowadziła już 30:16, bardzo skuteczna była m.in. Vladislava Belmas, kontry w wykonaniu tej dynamicznej skrzydłowej były zwieńczeniem bardzo efektownej gry ofensywnej. Piotrcovia zasłużenie wygrała to spotkanie 34:19.

- Bardzo dobrze zagrałyśmy dzisiaj w obronie, do tego skutecznie kończyłyśmy niemal każdą kontrę. Chciałybyśmy wygrać również pozostałe dwa spotkania – powiedziała Aleksandra Dronzikowska.

- Przed nami wyjazd do Nowego Sącza, a później mecz we własnej hali z zespołem z Kościerzyny, myślę, że ten ostatni pojedynek będzie najważniejszy, ponieważ do tej pory nie udało nam się pokonać tej drużyny – podsumował trener Rafał Przybylski.

Mecz w Nowym Sączu odbędzie się 13 maja, a cztery dni później w Hali Relax ostatni pojedynek w tym sezonie.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:19 (21:10) KPR Gminy Kobierzyce

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Belmas 7, Ivanović 5, Marszałek 5, Szafnicka 4, Dronzikowska 4, Wypych 2/1, Kopertowska 2, Jałoszewska 2, Despodovska 2/1, Klonowska 1, Osuch, Kucharska, Matyja.

KPR Gminy Kobierzyce: Słota, Demiańczuk - Mączka 4/2, Jakubowska 3, Sklaska 3, Łuczkowska 2, Kaźmierska 2, Janczak 1, Szymańska 1, Linkowska 1, Walczak 1, Michalak 1.