Piotrcovia nadal na zwycięskiej ścieżce

Strefa FM Sobota, 22 kwietnia 201733
Podopieczne trenera Rafała Przybylskiego pokonały kolejnego rywala w fazie play-out, tym razem wygrały z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 27:18 (16:12). Z trybun poczynania swoich nowych koleżanek obserwowała Klaudia Cygan, która od przyszłego sezonu będzie reprezentować Piotrcovię.

Wynik tego spotkania otworzyła Katarzyna Sobińska, ale to była jedyna bramka zdobyta przez piotrkowianki podczas pierwszych pięciu minut tego spotkania, trafiały za to ich rywalki, które w 5. minucie meczu prowadziły już 3:1. Piotrkowianki po serii błędów zaczęły w końcu grać coraz dokładniej i niedługo potem wyrównały, do remisu w 9. minucie meczu doprowadziła wspomniana Katarzyna Sobińska. Wynik oscylował wokół remisu mniej więcej do 20. minuty spotkania, później gospodynie odskoczyły zawodniczkom z Nowego Sącza i do szatni zeszły z czterobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy to festiwal nieskuteczności z jednej, jak i drugiej strony, w ciągu pierwszych dziesięciu minut piłka zaledwie dwukrotnie wylądowała w bramce, dla Piotrcovii trafiła Anna Szafnicka, a dla Olimpii Kamila Dzidek. W końcu zawodniczki obydwu zespołów się odblokowały, skuteczniejsze były jednak piotrkowianki, które w drugiej połowie rzuciły w sumie jedenaście bramek, natomiast ich rywalki zaledwie sześć, duża w tym zasługa Karoliny Sarneckiej, która co najmniej kilka razy uchroniła swój zespół przed stratą bramki. W 56. minucie spotkania Piotrcovia prowadziła już dziesięcioma bramkami, ostatecznie ten mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem piotrkowskiej drużyny 27:18.

- Tak, jak już wcześniej mówiły moje koleżanki chcemy wygrać wszystkie mecze w fazie play-out. Cieszymy się z kolejnych dwóch punktów, nasza szóstka jest bardzo wyrównana, dlatego każdy punkt trzeba wyszarpać – powiedziała Katarzyna Sobińska, najskuteczniejsza w tym meczu zawodniczka Piotrcovii.

- Wynik cieszy, ale gra było nieco chaotyczna, mieliśmy problem z rzutem z drugiej linii. Chciałbym pochwalić Karolinę Sarnecką i Kasię Sobińską, to przede wszystkim ona sprawiła dzisiaj, że skrzydła wreszcie funkcjonowały jak należy – podsumował Rafał Przybylski, trener piotrkowskiego zespołu.

Sobotni mecz oglądała m.in. Klaudia Cygan, która od przyszłego sezonu będzie reprezentować Piotrcovię.

- Kilka tygodni zastanawiałam się nad ofertą działaczy Piotrcovii, tym bardziej, że miałam też kilka innych. Mam nadzieję, że jak najszybciej wkomponuję się w ten zespół i w przyszłym sezonie mu pomogę. To będzie dla mnie duża zmiana, ponieważ do tej pory występowałam tylko na zapleczu PGNiG Superligi, wierzę jednak, że sobie poradzę, dysponuję niezłym rzutem z drugiej linii i mogę się przydać temu zespołowi w ataku – powiedziała nowa zawodniczka Piotrcovii.

Klaudię w trykocie Piotrcovii będzie można zobaczyć najwcześniej podczas przedsezonowych sparingów, tymczasem obecny sezon nadal trwa, trzy najbliższe mecze piotrkowski zespół rozegra na wyjeździe, 26 kwietnia pojedynek z UKS PCM Kościerzyna, 29 kwietnia jego rywalem będzie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, natomiast 3 maja mecz z KPR Jelenia Góra. Kolejny mecz w Hali Relax w niedzielę, 7 maja z KPR Gminy Kobierzyce.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:18 (16:12) MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt – Sobińska 8, Wypych 6/1, Jałoszewska 2, Ivanović 2, Szafnicka 2, Kopertowska 2/1, Klonowska 2, Osuch 1, Dronzikowska 1, Kucharska 1, Marszałek, Despodovska.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek - Smbatian 7, Dzidek 3, Płachta 3, Pinda 2, Leśniak 2, Wielocha 1.