Piotrcovia: Agata, co Zgodę wymiata

MKS Piotrcovia Poniedziałek, 16 marca 20090
Mimo kiepskiego początku Piotrcovia odniosła bardzo ważne zwycięstwo w pierwszym meczu 1/4 fazy play-off, wygrywając ze Zgodą Ruda Śląska 29:22. Ogromna w tym zasługa powracającej do wielkiej formy Agaty Wypych.

Wprawdzie pierwszą bramkę zdobyły gospodynie (Anna Szafnicka), ale potem rozpoczęła się dominacja Zgody prowadzonej przez selekcjonera kadry narodowej Krzysztofa Przybylskiego. Piotrkowianki wyszły na parkiet spięte, popełniały proste błędy w ataku, które ślązaczki raz po raz wykorzystywały i po pierwszych minutach prowadziły trzema bramkami.
Po tym, jak trener piotrkowianek poprosił o czas, nastąpił przełom.
W przełomie, jak i w wygraniu pierwszej połowy drużynie Janusza Szymczyka najbardziej pomogła Agata Wypych, która tylko w pierwszych 30 minutach zdobyła 6 goli (1 z pozycji skrzydłowej !).
Była reprezentacyjna rozgrywająca nie grała tak dobrze od jesieni ub.roku, kiedy to w meczu z elbląskim Startem złamała rękę. Potem długo dochodziła do siebie, o jej występach nie można było napisać zbyt wiele dobrego... Aż do dziś.
Dziś wychodziło jej w zasadzie wszystko, zdobyła w sumie 12 goli, to na niej popelniono co najmniej 5 fauli i jeśli utrzyma się w takiej dyspozycji, trener - selekcjoner będzie chyba musiał sobie o niej przypomnieć. Tym bardziej, że jakoś tak się dziwnie dzieje, że nie wszystkie powołane przez niego zawodniczki na zgrupowania kadry przyjeżdżają...
Druga połowa pokazała, że Piotrcovia przy odpowiedniej koncentracji i znakomitej grze A.Wypych nie da sobie wydrzeć zwycięstwa, a nawet ma sporą szansę, aby je powiększyć.
Świetną zmianę przeprowadził trener Szymczyk, zastępując Beatą Skurą Beatę Kowalczyk. Ta pierwsza pokazała, że jej czas jeszcze nie przeminął, jak sugerują niektórzy...
W 40 min. przewaga gospodyń wzrasta do sześciu goli, a kiedy 5 min. później A. Wypych skutecznie egzekwuje kolejny rzut karny i jej zespół wychodzi na prowadzenie 22:14, już wiadomo że Zgoda tego meczu wygrać nie może.
Tym bardziej, że podopieczne K. Przybylskiego jakby straciły wiarę w końcowy sukces i zaczęły popełniać kolejne błędy. Z kolei Piotrcovia "grała swoje", a w końcowych dziesięciu minutach swoją szansę dostały zmienniczki, które nie pozwoliły gościom na odrobienie strat.
Piotrcovia wygrywa w pierwszym meczu 1/4 play - off i jeśli na boisku rywalek zagra tak, jak przez ostatnich 45 minut, to awans do półfinału powinna świętować już za tydzień.
Spotkanie obejrzała wyjątkowo liczna grupa kibiców i widzów (słowa uznania dla Radia Strefa FM za promocję widowiska).
Wśród tych pierwszych jak zwykle wypada pochwalić coraz bardziej pomysłowy i coraz lepiej przygotowany Klub Kibica. Wśród tych drugich zauważyć można było m.in. miejskich radnych. Nie wiadomo, czy na pewno wiedzą, co dzisiaj w hali "Relax" oglądali.

Piotrcovia - Zgoda 29:22 (15:10)