Piotrcovia - Słupia : Rzeź niewiniątek

MKS Piotrcovia Czwartek, 25 września 20080
Najwyższe zwycięstwo odniósł z Piotrcovią trener Janusz Szymczyk. Dziś jego drużyna bez najmniejszych problemów i ku radości Klubu Kibica pokonała ligowego outsidera Słupię Słupsk 41:20 (21:8).
Piotrcovia nie pozostawiła żadnych złudzeń swojemu byłemu trenerowi Adamowi Fedorowiczowi, którego z dzisiaj występujących w barwach MKS-u z pracy w Piotrkowie pamiętają jedynie Beata Skura i Ewa Dominiak (Sylwia Lisewska i Beata Kicińska-Kokotek leczą kontuzję i nie było ich na meczu).

Zawodniczki Piotrcovii rozpoczęły od gola Katarzyny Mijas i prowadzenia nie oddały do końca spotkania. Po pierwszej połowie wygrywały 21:8, w drugiej trener Szymczyk dał pograć zawodniczkom drugiego planu i przynajmniej niektóre z nich wykorzystały tę szansę.

Z drugiej połowy z pewnością zapamiętamy trzy momenty: 39 minutę i bramkę Beaty Skury, 44 min. i efektowną akcję Kingi Polenz i Hanny Strzałkowskiej zakończoną golem tej ostatniej oraz 58 min. - gola nr 40 dla gospodyń (H. Strzałkowska).

Zawodniczki Piotrcovii poprawiły swój strzelecki dorobek (Agata Wypych chyba mogła pobić rekord, ale zagrała tylko 40 min.), co z pewnością nie zaszkodzi przed zbliżającymi się meczami wyjazdowymi. Zwłaszcza tym do Elbląga.

A w najbliższą sobotę piotrkowianki jadą do Chorzowa, aby zmierzyć się z tamtejszym Ruchem.

PIOTRCOVIA - SŁUPIA SŁUPSK 41:20 (21:8) Piotrcovia: Kowalczyk, Skura (1) - Mijas (1), Dominiak (2), Chudzik, Kornacka (1), Polenz (8/1k), Podrygała (5), Wypych (11/1k), Szafnicka (1), Strzałkowska (3), Szczecina (4/1k), Dąbrowska (1), Owczarek (3).

Słupia: Backiel - Marciuch, Szczukowska, Podolak, Szabała (4), Muchocka (1), Pniewska (7/2k), Łazańska - Korewo (1), Unijat (4/1k), Żurawska (3), Łoś.