Pierwsze zwycięstwo Piotrcovii w tym roku

Strefa FM Sobota, 13 stycznia 201814
Mecz może nie był najładniejszy, ponieważ sędzia nałożył aż 13 dwuminutowych kar, a obydwa zespoły popełniły wiele błędów, ale liczy się zwycięstwo, dla Piotrcovii to było pierwsze zwycięstwo w tym roku. W sobotę podopieczne trenera Rafała Przybylskiego pokonały w meczu 13. kolejki PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra 27:25 (17:11).

Zaczęły piotrkowianki, ale nie wykorzystały dwóch dogodnych sytuacji i wynik meczu otworzyła zawodniczka gości Aleksandra Tomczyk. Gospodynie były w pierwszych minutach bardzo nieskuteczne, ale ich rywalki również, dlatego nie zdołały powiększyć przewagi, która mogła wynosić nawet pięć bramek, a po dwóch minutach gry wygrywały tylko 2:0. Pierwszą bramkę dla Piotrcovii zdobyła minutę później Zorica Despodovska, która wykorzystała rzut karny. W 12. minucie spotkania piotrkowianki doprowadziły do wyrównania (5:5), a minutę później po raz pierwszy objęły prowadzenie, od tej pory konsekwentnie powiększały przewagę i do szatni zeszły z sześciobramkową zaliczką.

Wydawało się, że po przerwie przewaga Piotrcovii jeszcze wzrośnie, tymczasem zawodniczki z Jeleniem Góry zniwelowały prowadzenie gospodyń. Dopiero w 36. minucie spotkania Agata Wypych zdobyła kolejną bramkę dla Piotrcovii, która jednak utrzymała przewagę. Siedem minut przed końcem spotkania bardzo ważną bramkę zdobyła z kolei Paulina Marszałek, zatrzymując tym samym rozpędzone rywalki. Do końca spotkania niewiele się zmieniło i piotrkowianki zgarnęły komplet punktów.

- Zwycięstwo jest najważniejsze i myślę, że choć częściowo zmazałyśmy tę plamę z Chorzowa. Na pewno grając z silniejszym rywalem mogłybyśmy mieć więcej problemów, ale cały czas pracujemy nad tymi przestojami na treningach - powiedziała Monika Kopertowska.

- Myślę, że gdybyśmy zagrali solidniej, stracilibyśmy maksymalnie 20 bramek. Cieszę się, że kilka kontuzjowanych zawodniczek wróciło do gry. W środę rozegramy wyjazdowy mecz w Pucharze Polski z zespołem z Kościerzyny, myślę, że dam tam pograć dziewczynom, które nie zaliczyły dzisiaj wielu minut na placu gry. Najważniejszy będzie jednak ligowe spotkanie z tym zespołem, które odbędzie się za kilkanaście dni - podsumował Rafał Przybylski, trener Piotrcovii.

Wcześniej jednak piotrkowianki rozegrają wspomniany mecz pucharowy w Kościerzynie, a w sobotę, 20 stycznia zmierzą się w kolejnym ligowym pojedynku z MKS Perła Lublin, też na wyjeździe.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:25 (17:11) KPR Jelenia Góra

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt – Belmas 7, Kopertowska 6, Ivanovic 5, Despodovska 4/2, Wypych 2, Marszałek 2, Matyja 1, Wasilewska, Kucharska, Cygan.