Pierwsze takie rondo

ePiotrkow Utworzono: Środa, 31 maja 2017106 37929
Pierwsze oceny kierowców dotyczące zmodernizowanego ronda Sulejowskiego są pozytywne. Według większości dzwoniących i piszących do radiowego Magla ruch w tej części miasta jest/będzie ułatwiony. Jednak dla niektórych rondo stanowi pewnego rodzaju wyzwanie.

Wyzwanie, bo to pierwsze rondo turbinowe nie tylko w Piotrkowie, ale i w całym regionie. - Moje wrażenia są bardzo dobre - mówił były naczelnik piotrkowskiej "drogówki" Artur Szczegielniak. - Nieco gorzej oceniam natomiast niektórych kierowców, którzy najwyraźniej nie do końca znają przepisy obowiązujące na tego typu rondzie. Wymaga ono wcześniejszego zdecydowania i ustalenia, dokąd się jedzie. Oznakowanie jest prawidłowe, a zarzuty że nie można na nim zawrócić kładę na karb niedawnych przyzwyczajeń. Kierowcy muszą się niejako nauczyć jeździć po nim na nowo. Nie ma tam już np. znaku STOP.


Także obecny zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP Krzysztof Skrobek jest z modernizacji zadowolony.

- Mam nadzieję, że nie będzie tam już dochodziło do wypadków, a nawet kolizji - mówił w Maglu. - Będzie bezpieczniej, ale oczywiście pod warunkiem, że kierowcy będą stosować się do znaków. Policja będzie zwracać szczególną uwagę na ruch na rondzie, zwłaszcza na początku, kiedy jeszcze nie wszyscy do nowych zasad ronda turbinowego się przyzwyczają. Na rondzie będzie także kontrolowana waga pojazdów.


Opinie słuchaczy na facebookowym profilu audycji również są pozytywne (sprawdź), a Wasze?

 

Prace modernizacyjne zakończyły się 31 maja.

 


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (106)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

~PT ~~PT (Gość)05.06.2017 20:31

Ponawiam swój apel.

Cytuję:
W związku z różnymi komentarzami - czy można zawracać, a konkretnie czy w dwóch miejscach gdzie są przerywane linie - wolno na tym rondzie zmienić pas ruchu z prawego na lewy, czy nie (chodzi o auta poruszające się po rondzie)? Dobrze by było, aby portal z kompetentną osobą z drogówki przeprowadził wywiad i opublikował go na portalu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości kierowców. Myślę że jest to wykonalne.

34


znafca ~znafca (Gość)31.05.2017 06:40

Moim zdaniem od ulicy Skłodowskiej-Curie pasy są źle pomalowane. Strzałka informująca do jazdy na wprost (kierunek Częstochowa) powinna być tylko na lewym pasie!

111


don ~don (Gość)03.06.2017 00:51

Rondo lepsze od poprzedniego ale nie do końca przemyślane.
Utrudniony jest ruch z ulicy Jerozolimskiej w Mari Skłodowskiej
i niepotrzebnie podniesione przy tych ulicach.

51


mom ~mom (Gość)04.06.2017 09:41

Zastanawia, dla jakiego kierunku namalowano znaki poziome P-8a,8b , przy wjeździe z każdego kierunku na rondo. Rozumiem zasadność znaku P-8a jazda na wprost w kierunku okrężnym. P-8b obowiązujący kierunek w lewo ? ? ? ? Przypuszczam, że w lewo pod prąd (albo w lewo z prądem oktanowym). Rodzą się zastrzeżenia co do pozostałego oznakowania ......... może się mylę, ukłony .........

60


Zbigniew W. ~Zbigniew W. (Gość)02.06.2017 14:41

Wieśniaki nie potrafią na nim jeździć. Dla przyjezdnych z sulejowa trzeba zaprojektować rondo imitujące pole żeby nie dostawali szoku cywilizacyjnego.

611


Asdfgh ~Asdfgh (Gość)01.06.2017 02:34

@broda
Jak najbardziej jest możliwość zmiany pasa ruchu na tym rondzie, dokładnie w dwóch miejscach. Spójrz sobie na kształt ronda, a może zauważysz. Dzięki właśnie kształtowi w dwóch miejscach można zmienić pas bezkolizyjnie, co umożliwia zawracanie z każdego kierunku. A jeśli nadal uważasz się za najmądrzejszego no to cóż... W takim razie Ty tu zawracać nie będziesz :) pozdrawiam serdecznie.

83


Piotrkowianin2 ~Piotrkowianin2 (Gość)31.05.2017 16:37

dopóki widać linie to jeszcze jest ok, dobrze, że zimy nie ma ;P

120


CoolMen ~CoolMen (Gość)01.06.2017 18:45

Trudno się z Tobą nie zgodzić Piotrkowianinie. Wg mnie wynika to z faktu, że nikt nie egzekwuje zakazu przejeżdżania i NAJEŻDŻANIA na linię ciągłą, co w krajach zachodnich jest bezwzględnie karane na podstawie zdjęć z monitoringu miejskiego.

81


97-300 97-300ranga01.06.2017 10:25

Do ~Gordona ~` Masz racje i chyba zgodzisz się ze mną że choć nie mamy teraz zimy to bardzo dużo bałwanów kręci się wokół tego ronda .

82


broda ~broda (Gość)31.05.2017 09:24

Cytuję:
a zarzuty że nie można na nim zawrócić kładę na karb niedawnych przyzwyczajeń.

Z pięciu ulic które wchodzą - trzy nie mogą zawrócić.
Zachowanie kierowców? Widać na filmie. 0:17 niebezpieczne zachowanie samochodu wyjeżdżającego z ul.Sulejowskiej. 0:37 skręt z lewego pasa w ul.Jerozolimską. 0:49, 1:24 wyjazd z ul.Śląskiej z prawego pasa na wprost.
Czy dzięki takim kierowcą zwiększyło się bezpieczeństwo na tym rondzie? Raczej nie.

97


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat