Pierwsza porażka Polonii, kolejne zwycięstwo Concordii

Poniedziałek, 28 sierpnia 20178
Po zwycięstwach ze Startem Lgota Wielka i Czarnymi Rozprza, grający w piotrkowskiej okręgówce poloniści przegrali pierwszy mecz w tym sezonie, ulegając w Gorzkowicach tamtejszemu GUKS 1:2 (1:2). Zwycięską passę kontynuują natomiast występujący w klasie B (gr. I) piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy w tym sezonie nie stracili jeszcze żadnej bramki, w pierwszym meczu pokonali LKS Mroczków, a w niedzielę wygrali z LUKS Mroczków-Dzielna 3:0 (2:0).

Polonia straciła pierwszą bramkę w 17. minucie, gola na 1:0 strzelił Hubert Tokarski, trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wyrównał Łukasz Rak, ale tuż przed przerwą kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Eryk Smuga, który tym samym ustalił wynik tego meczu. Po trzech kolejkach Polonia zajmuje czwarte miejsce w tabeli, tracąc do lidera – Astorii Szczerców – trzy punkty. Kolejny mecz poloniści rozegrają w sobotę, 2 września na własnym boisku, zmierzą się wówczas z MGKS Drzewica. Początek tego spotkania o godzinie 17.00.

Tymczasem piłkarze UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski kontynuują zwycięską passę, w meczu 2. kolejki piotrkowskiej klasy B (gr. I) pokonali LUKS Mroczków-Dzielna 3:0 (2:0). Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Mateusz Niepsuj, a tuż przed przerwą kolejną bramkę dołożył Dawid Cieślak. Wynik meczu ustalił strzałem z dystansu Robert Bora. Concordia zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w tabeli swojej grupy, ale ma tyle samo punktów co pierwszy MKGS II Drzewica i drugi Atom Januszewice. W następnej kolejce zawodnicy piotrkowskiego zespołu wystąpią w roli gospodarza, a ich rywalem będzie LKS Białaczów. To spotkanie również ma się odbyć sobotę, 2 września. Początek meczu o godzinie 17.00 (płyta boczna Miejskiego Stadionu Concordia przy ul. Żwirki 6).