Piątek trzynastego w galerii ODA

ePiotrkow Utworzono: Poniedziałek, 09 stycznia 20174 2171
Tego dnia w Ośrodku Działań Artystycznych przy Sieradzkiej 8 w Piotrkowie odbędzie się wernisaż wystawy Zbigniewa Maciejewskiego „Fotografia”. Początek o godz. 18.00.

Artysta o sobie:

 

Systematycznie fotografuję od 2008 roku, z chwilą zakupu skromnej i wysłużonej już lustrzanki Nikon D60. Od początku poszukuję swojego głównego fotograficznego tematu. W przekroju swojego dorobku znajduję zdjęcia przyrody i krajobrazu, makrofotografię, zdjęcia z życia ulicy i zdjęcia architektury. I właśnie miasto jest moim ulubionym tematem, ze swoimi negatywami i pozytywami ze swoim kolorytem. Być może tym zainteresowaniom przysłużyły się prace mojego ulubionego artysty fotografika Bogdana Konopki. Bywa, że miasto zaskakuje formą architektury, kolorem, napotkanymi scenami z życia swoich mieszkańców. Piotrkowskie śródmieście wypełnia interesująca zabudowa wpisana w historię miasta, jak również i kraju. Szczególnie porusza mnie widok wiekowych budynków u kresu swojego istnienia, skrywających historie z życia mieszkańców. Wraz z ich rozbiórką (co się zdarza), cała przeszłość znika w czeluści niepamięci. Są, tak jak i cmentarze, symbolami tymczasowości bytu.


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga26.01.2017 13:27

Wśród zdjęć kilka motywów znanych z Piotrkowa i okolic. Przepiękne zdjęcie dziadka z wnuczkami siedzącymi na schodach, wspaniała rzeka Luciąża, ciekawa panorama starego miasta od strony alei. I nie tylko. Uczta dla oczu.
Nie przegapcie tak udanej ekspozycji!!!

20


byłem i widziałem ~byłem i widziałem (Gość)13.01.2017 22:31

Byłem i widziałem. Wspaniałe!! Mam nadzieję, że będą kolejne wystawy fot Pana Zbigniewa Maciejewskiego!!! Najlepiej oprócz wystawy to jeszcze przydałoby się wydawnictwo tych fot, album!!

90


byłem i widziałem ~byłem i widziałem (Gość)13.01.2017 22:30

Byłem i widziałem. Wspaniałe!! Mam nadzieję, że będą kolejne wystawy fot Pana Zbigniewa Maciejewskiego!!! Najlepiej oprócz wystawy to jeszcze przydałoby się wydawnictwo tych fot, album!!

20


masd ~masd (Gość)12.01.2017 16:30

Wreszcie normalne foty i normalna sztuka w ODA. Dlaczego dopiero teraz? Wszelkiej pomyślności młodemu artyście, w ogóle i w 2017 w szczególe! Dobrze, że informacj jest PRZED początkiem wystawy, a nie po.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat