Piątek trzynastego w galerii ODA

ePiotrkow Utworzono: Poniedziałek, 09 stycznia 20174 2031
Tego dnia w Ośrodku Działań Artystycznych przy Sieradzkiej 8 w Piotrkowie odbędzie się wernisaż wystawy Zbigniewa Maciejewskiego „Fotografia”. Początek o godz. 18.00.

Artysta o sobie:

 

Systematycznie fotografuję od 2008 roku, z chwilą zakupu skromnej i wysłużonej już lustrzanki Nikon D60. Od początku poszukuję swojego głównego fotograficznego tematu. W przekroju swojego dorobku znajduję zdjęcia przyrody i krajobrazu, makrofotografię, zdjęcia z życia ulicy i zdjęcia architektury. I właśnie miasto jest moim ulubionym tematem, ze swoimi negatywami i pozytywami ze swoim kolorytem. Być może tym zainteresowaniom przysłużyły się prace mojego ulubionego artysty fotografika Bogdana Konopki. Bywa, że miasto zaskakuje formą architektury, kolorem, napotkanymi scenami z życia swoich mieszkańców. Piotrkowskie śródmieście wypełnia interesująca zabudowa wpisana w historię miasta, jak również i kraju. Szczególnie porusza mnie widok wiekowych budynków u kresu swojego istnienia, skrywających historie z życia mieszkańców. Wraz z ich rozbiórką (co się zdarza), cała przeszłość znika w czeluści niepamięci. Są, tak jak i cmentarze, symbolami tymczasowości bytu.


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (4)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga26.01.2017 13:27

Wśród zdjęć kilka motywów znanych z Piotrkowa i okolic. Przepiękne zdjęcie dziadka z wnuczkami siedzącymi na schodach, wspaniała rzeka Luciąża, ciekawa panorama starego miasta od strony alei. I nie tylko. Uczta dla oczu.
Nie przegapcie tak udanej ekspozycji!!!

20


byłem i widziałem ~byłem i widziałem (Gość)13.01.2017 22:31

Byłem i widziałem. Wspaniałe!! Mam nadzieję, że będą kolejne wystawy fot Pana Zbigniewa Maciejewskiego!!! Najlepiej oprócz wystawy to jeszcze przydałoby się wydawnictwo tych fot, album!!

90


byłem i widziałem ~byłem i widziałem (Gość)13.01.2017 22:30

Byłem i widziałem. Wspaniałe!! Mam nadzieję, że będą kolejne wystawy fot Pana Zbigniewa Maciejewskiego!!! Najlepiej oprócz wystawy to jeszcze przydałoby się wydawnictwo tych fot, album!!

20


masd ~masd (Gość)12.01.2017 16:30

Wreszcie normalne foty i normalna sztuka w ODA. Dlaczego dopiero teraz? Wszelkiej pomyślności młodemu artyście, w ogóle i w 2017 w szczególe! Dobrze, że informacj jest PRZED początkiem wystawy, a nie po.

60


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc