Peuk-ROKA obronił Puchar Lata

Strefa FM Piątek, 21 sierpnia 20159
Po raz drugi z rzędu Puchar Lata piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trafił w ręce zawodników zespołu Peuk-ROKA, który po emocjonującym meczu pokonał ID Logistics dopiero w rzutach karnych 3:2, w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3.

Początek tego spotkania zdecydowanie należał do piłkarzy ID Logistics, którzy już pierwszą swoją akcję zakończyli strzeleniem bramki, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Damian Skura, który kilka minut później błysnął po raz drugi, asystując Kamilowi Miłkowi. Wydawało się, że „logistycy” zakończą pierwszą połowę z dwubramkową przewagą, tymczasem Peuk-ROKA jeszcze przed przerwą zdołał odrobić straty. Bramkę kontaktową zdobył Sebastian Natkański, a potem wyrównał Damian Stankowski.

Po przerwie jako pierwsi bramkę zdobyli obrońcy tytułu, Włodek Robaszek wymanewrował obrońców i strzelił w długi róg, nie dając szans bramkarzowi. Później zarówno jeden, jak i drugi zespół miał co najmniej kilka szans na zdobycie kolejnej bramki, skuteczniejsi okazali się jednak zawodnicy ID Logistics, a konkretnie Jarosław Kołek, który bezbłędnie wykorzystał rzut wolny pośredni, doprowadzając tym samym do remisu. Do końca regulaminowego czasu gry żadna bramka już nie padła, dlatego o wyniku tej rywalizacji zdecydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Peuk-ROKI i to oni mogli po raz kolejny podnieść w górę Puchar Lata.

- Bardziej dramatycznego scenariusza chyba nikt sobie nie mógł wyobrazić, mimo to, zdołaliśmy odrobić straty i ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść – powiedział Marcin Cecotka, reprezentant zwycięskiej drużyny

- Cieszymy się, że udało się obronić ten tytuł, nie ustrzegliśmy się błędów, ale zwycięzców się nie sądzi – podsumował Włodek Robaszek.

O tegoroczny Puchar Lata rywalizowało osiem zespołów: Starówka, Peuk-ROKA, ID Logistics, Press Service, Sport Shop, Eko-Luk, Concordia Oldboy, D&D Marmebel.