Osłabiony Piotrkowianin przegrał ostatni mecz we własnej hali

Niedziela, 04 grudnia 201647
Podczas spotkania z Azotami Puławy w składzie Piotrkowianina brakowało: Marcina Schodowskiego, Marcina Tórza, Adama Pacześnego i Szymona Woynowskiego, Stanisław Makowiejew grał ze złamaną kością śródręcza, Piotr Swat z pękniętym śródstopiem, a Roman Pożarek ze złamanymi palcami, mimo to piotrkowski zespół do ostatniej minuty walczył ze swoim rywalem, ostatecznie przegrał to spotkanie 29:31 (13:16). To był ostatni mecz w tym roku, który odbył się w Hali Relax.

Po ośmiu minutach piotrkowski zespół przegrywał już 1:6, zdenerwowany trener Dymytro Zinchuk poprosił o przerwę, po której jego zawodnicy zaczęli wreszcie trafiać do bramki rywala i kilka minut później doprowadzili do wyrównania, później puławianie ponownie objęli prowadzenie, którego do przerwy już nie oddali.

Po zmianie stron piotrkowianie przejęli inicjatywę. W 35. minucie po skutecznej
kontrze Tomasza Mroza był remis 17:17, ale później goście ponownie odskoczyli na trzy trafienia. Dwie minuty przed końcem było 28:30, ta różnica mogła być jeszcze mniejsza, ale Tomasz Mróz nie trafił w stuprocentowej sytuacji, w przeciwieństwie do Rafała Przybylskiego, więc ostatnia bramka Stanisława Makowiejewa nic już nie mogła zmienić i ostatecznie Piotrkowianin przegrał
to spotkanie 29:31.

W najbliższą środę Piotrkowianin ma zagrać spotkanie w Legionowie. Nie wiadomo jednak, czy ten mecz się odbędzie, KPR jest bowiem zdziesiątkowany przez kontuzje.