"Osiecka po męsku" w piotrkowskim MOK-u

ePiotrkow Utworzono: Niedziela, 23 lipca 20172 6301
Piotrkowianin, Marcin Januszkiewicz, wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Było to drugie spotkanie muzyczne z cyklu "Koncerty na trakcie", przygotowanego na 800-lecie miasta.

Ładuję galerię...

Recital "Osiecka po męsku" obejmował interpretacje mniej i bardziej znanych utworów poetki, opowiadających o miłości i problemach przeciętnego człowieka. Dodatkowo Januszkiewicz zaprezentował kilka kompozycji Władysława Szpilmana oraz swoich własnych. Największe poruszenie na widowni wywołała aranżacja piosenki "Wybacz mamasza".

- Staram się, by Osiecka w moim wydaniu była mocno emocjonalna i wypływająca ze środka. Ostatnio wiele uwagi poświęciłem tekstom dotyczącym przemijania i mam wrażenie, że odczytałam je na nowo. Moja podróż z tekstami Osieckiej trwa wiele lat. Zaczytywałem się w nich już w czasach liceum, a od sześciu lat mierzę się z tym repertuarem - powiedział artysta.

Zapytany o najbliższe plany przyznał, że jesienią wydaje płytę "Osiecka po męsku". Planuje także nagranie wspólnej kompozycji z Aleksandrą Olczyk, utalentowaną sopranistką również pochodzącą z Piotrkowa.

 

Marcin Januszkiewicz jest laureatem konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" z 2011 roku. Podczas tegorocznego 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zdobył Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukana Dziennikarzy, prezentując piosenkę "Nim wstanie dzień" z tekstem Agnieszki Osieckiej.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kasiiiia ~kasiiiia (Gość)24.07.2017 14:08

Kogo interesują te prowincjonalne występy.

15


GośćI ~GośćI (Gość)24.07.2017 01:50

No ... plany ambitne

32


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc