"Osiecka po męsku" w piotrkowskim MOK-u

ePiotrkow Utworzono: Niedziela, 23 lipca 20172 6991
Piotrkowianin, Marcin Januszkiewicz, wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Było to drugie spotkanie muzyczne z cyklu "Koncerty na trakcie", przygotowanego na 800-lecie miasta.

Ładuję galerię...

Recital "Osiecka po męsku" obejmował interpretacje mniej i bardziej znanych utworów poetki, opowiadających o miłości i problemach przeciętnego człowieka. Dodatkowo Januszkiewicz zaprezentował kilka kompozycji Władysława Szpilmana oraz swoich własnych. Największe poruszenie na widowni wywołała aranżacja piosenki "Wybacz mamasza".

- Staram się, by Osiecka w moim wydaniu była mocno emocjonalna i wypływająca ze środka. Ostatnio wiele uwagi poświęciłem tekstom dotyczącym przemijania i mam wrażenie, że odczytałam je na nowo. Moja podróż z tekstami Osieckiej trwa wiele lat. Zaczytywałem się w nich już w czasach liceum, a od sześciu lat mierzę się z tym repertuarem - powiedział artysta.

Zapytany o najbliższe plany przyznał, że jesienią wydaje płytę "Osiecka po męsku". Planuje także nagranie wspólnej kompozycji z Aleksandrą Olczyk, utalentowaną sopranistką również pochodzącą z Piotrkowa.

 

Marcin Januszkiewicz jest laureatem konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" z 2011 roku. Podczas tegorocznego 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zdobył Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukana Dziennikarzy, prezentując piosenkę "Nim wstanie dzień" z tekstem Agnieszki Osieckiej.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kasiiiia ~kasiiiia (Gość)24.07.2017 14:08

Kogo interesują te prowincjonalne występy.

15


GośćI ~GośćI (Gość)24.07.2017 01:50

No ... plany ambitne

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat