Orszak Trzech Króli w Piotrkowie [GALERIA]

Strefa FM Utworzono: Piątek, 06 stycznia 201757 16074
W związku z obchodami święta Objawienia Pańskiego ulicami Piotrkowa przeszedł Orszak Trzech Króli.

Ładuję galerię...

Kolorowy korowód wraz z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszył spod Zamku Królewskiego, kierując się do żłóbka znajdującego się na dziedzińcu klasztoru oo. Bernardynów. Na miejscu Mędrcy ze Wschodu pokłonili się Świętej Rodzinie i ofiarowali Dzieciątku mirrę, kadzidło oraz złoto. 


Zainteresował temat?

13

4


Komentarze (57)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PiSSman ~PiSSman (Gość)06.01.2017 18:04

K M B czyli Kaczyński Macierewicz Brudziński

1414


osiołek ~osiołek (Gość)06.01.2017 20:44

Piękna uroczystość, po której wszyscy jej uczestnicy powinni pamiętać, że droga do Chrystusa nie kończy się na żłóbku u ojców Bernardynów.

87


lilo ~lilo (Gość)07.01.2017 01:10

skaranie boskie matka którama dzieci wstyd dla piotrkowianwstdwstydi wsyd

01


parafianka ~parafianka (Gość)07.01.2017 00:00

Dziękować Bogu, że Trzej Królowie z ludem piotrkowskim przeszli z Rynku Trybunalskiego dalej, ulicą Sieradzką, omijając tę zawłaszczoną przez tych belzebubów, nieszczęsną ulicę Szewską.

31


Stary wiarus ~Stary wiarus (Gość)06.01.2017 23:51

No, niezłe jaja były!

31


gość54 ~gość54 (Gość)06.01.2017 21:33

Idąc w orszaku, można zobaczyć miasto w ruinie.......smutny widok. W tym mieście potrzebne są domy spokojnej starości i szpitale!!!

92


Hihi ~Hihi (Gość)06.01.2017 21:58

Ale belzebub rozwalił cały system.

52


olo ~olo (Gość)06.01.2017 16:42

chociaż tyle dzieje się w tym zdziczałym mieście...

154