Nie ma wody, bo... zamarzła w rurach

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 12 stycznia 201713 9100
Kilkunastostopniowe mrozy dały o sobie znać – wiedzą o tym doskonale między innymi mieszkańcy kamienicy przy Placu Zamkowym 2 w Piotrkowie, którzy od kilku dni borykają się z brakiem bieżącej wody i zamarzniętymi rurami.

Ładuję galerię...

Jak twierdzą lokatorzy, problem z dostawą wody ma pojawiać się mniej więcej... co drugi dzień. - Dopiero w środę robotnicy ocieplili rury specjalnymi koszulkami.Na początku puszczaliśmy tą wodę na noc, żeby ona sobie leciała, ale ktoś kiedyś zapomniał, i okazało się, że już jej nie ma..To była sobota. W niedzielę i poniedziałek kombinowaliśmy i załatwiliśmy wodę we własnym zakresie, ale znów zamarzła – mówi mieszkanka, która dodaje, że interweniowała w administracji, na ulicy Zamurowej.

 

W kamienicy zjawił się hydraulik, który miał zająć się odmrażaniem rur. - Pomachał 10 minut palnikiem, stwierdził, że rura jest gorąca i sobie poszedł. Nie pytał nawet, czy mamy wodę. W poniedziałek rano, punkt ósma, byłam w administracji TBS i prosiłam o ocieplenie instalacji, tym bardziej, że powiedziano mi, że nie powinno być tam w ogóle ujęcia wody – mówi z kolei pani Magda.

 

Ugotowanie obiadu, umycie się czy spłukanie wody w toalecie, a więc czynności na codzień rutynowe i bezproblemowe, stają się wyzwaniem. Mieszkańcy mogą próbować odmrażać rury, na przykład za pomocą suszarki, ale to złożony i czasochłonny proces. Wszyscy są mocno zdesperowani... i trudno się dziwić. - Co, może mamy lecieć do Biedronki po wodę i spłukiwać w ubikacji? - denerwuje się jedna z lokatorek.

 

O sprawę zapytaliśmy administrację kamienicy. - W tych starych zasobach komunalnych instalacja przechodzi w ziemi. Przy -15 stopniach woda zamarza. Podjęliśmy działania, by ta woda dochodziła do jednego punktu - wyjaśnia Jan Wasik, z administracji P.P.U.H. DOM przy ul. Zamurowej. - Jeszcze dzisiaj (rozmowa odbyła się w środę – przyp. red.) chcemy wstawić tam zawór i punkt czerpalny, by ludzie mogli korzystać z wody – dodaje. Planowane są także inne działania, mające zapobiec zamarzaniu rur.

 

- Chcemy ściągnąć inspektora nadzoru i przerobić instalację tak, by znajdowała się ona w klatce schodowej, a nie w ścianie. To zamarzlina, która "ciągnie" od dołu, budynek jest stary i nie ma ław fundamentowych. Przy takich temperaturach podobna sytuacja występuje także w innych kamienicach – wyjaśnia nam administrator. Dowiedzieliśmy się także, że problemy z dostawą wody mają m.in. mieszkańcy bloku przy Sulejowskiej 35. 

 

Pocieszenie jedynie w tym, że mrozy na razie odpuściły, tylko na jak długo... ?

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anka27 ~anka27 (Gość)14.01.2017 21:45

jak to fajnie sie pisze slamsy,dziady,nieroby itp ale zaden nie pomysli ze mieszkaja w ych kamienicach normalni ludzie ktorzy pracuja i placa i to nie takie male pieniadze jak na takie standardy a tbs nie robi nic od lat i nikomu nie daje nic za darmo.wiec czasami pomyslcie zanim cos napiszecie i obrazicie ludzi.wstyd.

20


chemik ~chemik (Gość)12.01.2017 10:33

Całe TBS. Gdzie są ocieplenia na rurach? I nie piszcie, że to wina administratora. Demolką nie zajmuje się administrator - patrz "mądre" napisy na ścianach. Może i kiedyś ocieplenia były, ale komuś przeszkadzały - nie jest to nowy budynek, a zimy kiedyś były mroźniejsze i wszystko działało. Syf widoczny ka każdym zdjęciu. Nie dość, że dostali mieszkania za fryko, demolują, to jeszcze chcą, żeby ktoś za nich o nie dbał....
Całe piotrkowski slamsy.....

162


olin ~olin (Gość)14.01.2017 00:40

chemik zgadzam sie w stu procentach.to towarzystwo uwarza ze im to sie nalezy i koniec.niwch sie do uczciwej pracy wezma a nie...bo miasto Da.!

02


xzxzzz ~xzxzzz (Gość)13.01.2017 10:13

Podobna sytuacja na Starowarszawskiej - mieszkanie zalane, bo piętro wyżej popękało wszystko - całe łóżka, pościele zgnojone. W kuchni - kąt przy podłodze jest tak nieszczelny, że wysadziło zawór i wody nie ma. Spłuczka nie działa... Syberia po prostu. ;) Nie mówiąc o innych wadach mieszkania, za które od 50 lat moja rodzina płaci grube pieniądze miesięcznie.

21


ja ~ja (Gość)12.01.2017 20:13

TBS ma to głęboko w (.) W większości kamienic ociepleń na rurach nie ma i nigdy nie było. Za to w odpowiedzi można usłyszeć, że jak przyjdzie wiosna, to rury odmarzną. I, co może niektórych zaskoczy, w tych zasobach mieszkają też normalni ludzie, którzy płacą i nie demolują niczego.

41


obcy ~obcy (Gość)12.01.2017 17:30

a po co trolom woda jak i tak nie płacą

26


gość ~gość (Gość)12.01.2017 11:27

Placu Zamkowym wyremontowany, kostka ułożona, fajerwerki dla gawiedzi, a wody nie ma bo zamarzła. A co na to gospodarz krainy miodem i mlekiem płynącej Kabza?

100


Witek ~Witek (Gość)12.01.2017 12:25

Jaki to problem brać spawarkę kable i w 5 minut rura puści a nie czekać aż wam ktoś za was to zrobi

52


lokator ~lokator (Gość)12.01.2017 11:01

Na Pl Nipodległosci 5 tez nie ma wody

50


lokator ~lokator (Gość)12.01.2017 10:59

Na Pl Nipodległosci 5 tez nie ma wody

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat