Neurolodzy złożyli wypowiedzenia. Będzie kompromis?

Strefa FMBełchatów Utworzono: Wtorek, 17 października 201722 5049
Neurolodzy z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego złożyli wypowiedzenia. Z pracy chcą odejść wraz z końcem miesiąca.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Powodem były niekorzystne umowy kontraktowe oraz brak ich renegocjacji. W poniedziałek doszło do spotkania między dyrekcją szpitala i lekarzami. Nie wykluczone, że uda się osiągnąć kompromis. - Dyrekcja zgodziła się na postulaty lekarzy dotyczące zmiany zapisów umowy odnośnie warunków pracy. Kwestią otwartą pozostaje jeszcze kwestia wynagrodzeń, ale jak lekarze sami wcześniej zaznaczali nie było to przyczyną złożenia przez nich wypowiedzeń. W związku z tym, że pozostałe postulaty zostały spełnione, mamy nadzieję, że sytuacja niebawem się wyklaruje i pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę przez naszych lekarzy w kolejnych miesiącach - mówi Katarzyna Babczyńska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.


Wynagrodzenia neurologów najprawdopodobniej zostaną na dotychczasowym poziomie. Jak podkreśla Katarzyna Babczyńska, szpitala na podwyżki po prostu nie stać.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (22)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.10.2017 18:30

Ja powiem tak: na państwowym lekarze to gbury,chamy ,nic nie powiedzą nie wstanę z krzesła a nie mówię już o otwarciu i zaproszeniu do gabinetu a prywatnie o 180 stopni. Mili, uprzejmi, witają,zapraszają ,wytłumaczy i załatwia wszystko. I co na to grupa lekarska? Jak się usprawiedliwicie?

11


gość ~gość (Gość)17.10.2017 17:27

Wreszcie! Wreszcie lekarze podnoszą głowy! Nie dajcie sobą pomiatać! Jesli sami nie będziecie się szanować, swojej wiedzy, pracy, kultury - nie oczekujcie tego od plebsu!

61


gość ~gość (Gość)17.10.2017 23:34

Jeśli nie stać szpitala na lekarzy, to może trzeba szpital zamknąć. Czy sprzątaczki może sobie z tym poradzą? Takie dwa w jednym. Co to za różnica, kto leczy.

20


gość ~gość (Gość)17.10.2017 22:42

Lekarze powinni więcej zarabiać,a co niech mają ale za to zlikwidować prywatne gabinety. Na fundusz się czeka miesiącami a prywatnie z marszu. Jak to jest?

30


Felek ~Felek (Gość)17.10.2017 11:03

Jestem przekonany, że te strajki i inne rodzaje protestów są sterowane. Gdzie przysięga Hipokratesa? Dzisiaj społeczeństwo jest świadome. Przestańcie z kontraktami. Jedynym rozwiązaniem jest praca na pełen etat - od 8 do 16. I niech dyrektor szpitala, przez swoje służby to sprawdza. A jeśli to nie odpowiada lekarzom ( z pełnym szacunkiem) niech zmienią zawód.

79


Strzelający ~Strzelający (Gość)17.10.2017 10:28

Pokaż lekarzu co masz w garażu.

149


gość ~gość (Gość)17.10.2017 10:02

Tym lekarzom to sie ostatnio w dyńkach przewraca.

179


łukasz MoszczenicA ~łukasz MoszczenicA (Gość)17.10.2017 14:23

do czego to doszło by lekarze i rezydenci stawiali warunki Państwu Polskiemu czyli nam obywatelom i płatnikom Vat to my ich utrzymujemy wiec trochę pokory znam kilku lekarzy którzy jak zaczną za bardzo truć to trzeba upublicznić na zdjęciach ich majątek a nie przyjmują w szpitalu prywatnie do tego i korzystają w tym samym czasie ze sprzętu państwowego mam nagranego takiego miglanca z rakowskiej i rozważam z tym iść do prokuratury i polecam wszystkim pacjentom by tych pseudo lekarzy bardziej kontrolować przez nas samych

89


gość ~gość (Gość)17.10.2017 16:54

Oni nie będą mieli takich jaj, jak kardiolodzy z Roosevelta. Albo chociażby rezydenci. Postraszą, postraszą, wrócą do pracy.

31


gość ~gość (Gość)17.10.2017 16:52

Ludzie, po co wam w ogóle lekarze? Nie lepiej do pieca na trzy zdrowaśki, a potem do trumny? I ZUS byłby zadowolony....

60