Nerwowy finisz Polonii

Strefa FM Sobota, 26 listopada 201611
Polonia przegrała ostatni mecz w tym roku, tym razem lepszy był LKS Kwiatkowice, który zwyciężył z piotrkowską drużyną 3:1 (2:0). Pod koniec spotkania emocje poniosły jednych, jak i drugich, a mecz skończył się awanturą.

W pierwszej połowie zawodnicy z Kwiatkowic dwukrotnie pokonali Filipa Błażejewskiego, w 16. minucie spotkania pierwszą bramkę zdobył Dominik Woźniak, a dziesięć minut przed przerwą podwyższył Łukasz Kubiak. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy goście zdobyli kolejną bramkę, Dominik Woźniak podał do Mariusza Woźniaka, a ten wykończył kontrę swojego zespołu. Kilka minut później gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale Adrian Malicki uderzył tuż obok słupka. Poloniści jeszcze kilkukrotnie próbowali strzelać z dystansu, ale w ten sposób nie udało im się zdobyć bramki, dopiero pod koniec spotkania Dawid Kamocki urwał się obrońcom i przelobował bramkarza, zdobywając honorowego gola dla swojego zespołu. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło, wkrótce potem padło za to wiele niepotrzebnych słów, podczas ostatniej akcji w tym meczu jeden z zawodników Polonii goniąc piłkarza gości wypchnął go za linię autową, ten wstał i uderzył piotrkowskiego zawodnika, chwilę później dołączyli kolejni zawodnicy, a także trenerzy obydwu drużyn, w końcu sędziom udało się uspokoić sytuację, czerwonymi kartkami ukarani zostali Mariusz Zaor oraz Dawid Kończak.

- W tej rundzie graliśmy fatalnie, liczyliśmy na to, że może chociaż pod koniec roku zdobędziemy kilka punktów, wygraliśmy tylko jeden mecz, dlatego trochę odechciewa się grać, tym bardziej, że robimy to z pasji, a nie dla pieniędzy. Wydaje mi się, że umiejętności nam nie brakuje, ale nie potrafimy sobie poradzić z presją – powiedział po meczu Filip Błażejewski, golkiper piotrkowskiej drużyny.

- Niestety dużo gorzej prezentowaliśmy się w tej rundzie na własnym stadionie, w klasie A piłkarze nie popełniają takich błędów, jakie nam się przydarzają, musimy to poprawić, ale są też pozytywy, udało nam się wprowadzić do składu kilku młodych zawodników – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

Piotrkowski zespół zakończył tę rundę na ostatnim miejscu w tabeli IV ligi łódzkiej, do przedostatniego Mechanik Radomsko traci już jednak jedenaście punktów, tę stratę będzie niezwykle trudno odrobić.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 1:3 (0:2) LKS Kwiatkowice

(87’ Dawid Kamocki – 16’ Dominik Woźniak, 35’ Łukasz Kubiak, 52’ Mariusz Woźniak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Kukulski (61’ Cieślik), Malicki, Jarzembowski, Grobelny, Strzębski, Grzegorzewski, Jakubiak, Ornafa, Dobrovolskyi (80’ Kamocki), Zaor.

LKS Kwiatkowice: Bielecki – Kubiak, Patora, Perzyński (68’ Pilarski), Rakowski, Stelmasiak (85’ Kończak), Szmidt, Dominik Woźniak, Mariusz Woźniak (Suliński), Wujcik, Ziółkowski.