Nawałnica w powiecie. Gdzie ucierpieli najbardziej?

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 10 sierpnia 201728 28450
Nikomu nic się nie stało. Ucierpiały za to budynki, zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze w gminach Grabica, Czarnocin, Moszczenica. Trwa liczenie strat po porannej nawałnicy. Na miejscu pracują strażacy, którzy zabezpieczają budynki.

Ładuję galerię...

W pierwszej kolejności pojechaliśmy do gminy Grabica. - Straty są dosyć duże - powiedział nam wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński. - Mieszkam w rejonie, gdzie przeszła wichura. Wyglądało to makabrycznie, trwało kilka minut, to była trąba powietrzna, nic nie było widać. Ja sam, choć jestem dorosłym facetem, nie byłem w stanie utrzymać okna. Siła była przerażająca, dawno nie było takiej burzy. Ze wstępnych szacunków wynika, że ucierpiało kilka budynków mieszkalnych, do tego gospodarczych. Najważniejsza informacja jest taka, że nikomu nic się nie stało. Na pewno uruchomimy dodatkowe środki z GOPS-u dla poszkodowanych.


Poza samą Grabicą, ucierpiało kilka gospodarstw we wsi Dziwle, gdzie jedno z gospodarstw zostało dosłownie zrujnowane. - Niektóre budynki pewnie będą musiały zostać rozebrane – dodaje wójt. - Podczas mojej kadencji to już druga potężna nawałnica, która przeszła nad gminą.


- Od samego rana działają Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, inspektor nadzoru budowlanego i oczywiście służby ratownicze – mówi wicestarosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - Ze zniszczeń, które widzimy, wnioskujemy, że najgorzej było w gminie Grabica.


Ucierpiały też gospodarstwa w gminie Moszczenica – Srock, Podolin. - Najwięcej trudności sprawiają teraz zerwane linie energetyczne i doprowadzenie prądu – dodaje wicestarosta. - Przede wszystkim to jest wielka tragedia dla właścicieli poszkodowanych gospodarstw.


Wstępnego podsumowania strat dokonał Ryszard Musiałowicz z Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. I tak:

- w gm. Grabica – ucierpiało 8 budynków mieszkalnych i 9 gospodarczych, uszkodzone linie energetyczne, uszkodzonych ok. 40 konarów drzew,

- w gm. Moszczenica – ucierpiały budynki gospodarcze, zerwane linie energetyczne,

- w gm. Czarnocin – zerwane linie, uszkodzone konary drzew.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.08.2017 22:00

Oni leją w weekendy i jak gorąco zero wyobraźni

11


epikiller ~epikiller (Gość)16.08.2017 18:49

Co za cham znów leje gnojówe po zachodniej części miasta!!!!! smród taki,że zerzygać się idzie!!!!!!!!!!!!!!!!

30


gość ~gość (Gość)12.08.2017 09:56

Rolnikom zniszczylo to szum W grabicy

10


Koń ~Koń (Gość)11.08.2017 22:55

To ile potrzeba tych kataklizmów żeby się chłopki nauczyły ubezpieczać. Jak są dopłaty to łapki wyciągają jak ośmiornice i te traktory za kilkaset tysięcy szczególnie w gminie Grabica. Dno panowie chłopki dno.

43


KOŃ ~KOŃ (Gość)11.08.2017 22:57

Gdzie mój komentarz czyżby moderator to taki sam szkop jak ci z WP lub Onetu??

21


gość ~gość (Gość)11.08.2017 21:11

Grabica Jakie staraty bez przesady,a jaki szum hehe

11


gość ~gość (Gość)11.08.2017 09:49

Za po to było dopiero odszkodowanie.okradli nas z wszystkiego

11


broda ~broda (Gość)10.08.2017 16:45

O powiecie troszkę jest. A tyle dzieje się w samym Piotrkowie - pożary, potrącenia - a tu cisza. A niby to epiotrkow jest.

73


gość ~gość (Gość)11.08.2017 07:05

Są ubezpieczenia więc w czym problem? Remont na koszt ubezpieczyciela i tyle. Ach zapomniałem elektorat PiS się nie ubezpiecza bo oni potrafią tylko doic publiczna kasę i zrobią sobie remont z podatków sąsiada

57


gość ~gość (Gość)10.08.2017 18:47

Ludzie co wy piszecie (stary eternit, Stare budynki). ciekawe jakby wam zerwało dachy to też byście byli tacy mądrzy. Jak ktoś nie był w takiej sytuacji to niech się nie wypowiada.

143


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat