Nasi zapaśnicy rywalizowali w Wałbrzychu

AKS PiotrkówKraj Poniedziałek, 20 listopada 20171
Turniej w ramach Pucharu Polski Juniorów, będący jednocześnie XV Memoriałem Bogusława Dąbrowskiego w zapasach w stylu klasycznym odbył się w miniony weekend w Wałbrzychu. Wystartowali w nim m.in. zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego oraz LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. Zawodnicy tych klubów zdobyli w sumie pięć medali, w tym jeden złoty, który zawisł na szyi Bartosza Skóry, reprezentanta piotrkowskiego klubu.

Piotrkowscy zapaśnicy wrócili z Wałbrzycha z czterema krążkami, Jakub Łysoń (kategoria wagowa 55 kg) wywalczył srebrny medal, Michał Twardowski (kat. 60 kg) zdobył brązowy krążek, Bartosz Skóra (kat. 63 kg) stanął na najwyższym stopniu podium, natomiast Kacper Gajda (kat. 67 kg) na najniższym. AKS zajął 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej (42 punkty), za Olimpijczykiem Radom (66 pkt.) oraz Unią Racibórz (50 pkt.).

W zawodach uczestniczyli również zapaśnicy LUKS Athletic z Woli Krzysztoporskiej, najlepszy rezultat osiągnął Michał Jarek, który zajął drugie miejsce w kat. 77 kg.