ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najnowszy raport na temat budowy domów w Polsce w 2017 roku

Piątek, 29 września 2017
31 lipca 2017 roku zakończyła się internetowa ankieta firma TECH Sterowniki na temat budowy domów w Polsce przez osoby prywatne. Analizie poddano takie aspekty jak technologia budowy domu, wybór i montaż instalacji grzewczej czy wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań do ograniczenia w przyszłości zużycia energii. Szczegółowe wyniki badania są udostępnione za darmo w raporcie znajdującym się na stronie TECH Sterowniki.
Najnowszy raport na temat budowy domów w Polsce w 2017 roku

Jaki domy powstają w Polsce?

 

Pierwsze pytania w internetowej ankiecie dotyczyły typów budowanych domów, ich metrażu oraz sposobu zagospodarowania przestrzeni. Z udzielonych odpowiedzi wynika, że w zdecydowanej większości badani preferują domy jednorodzinne (89,6% badanych). Wśród nich najwięcej powstaje domów parterowych z użytkowym poddaszem, na które wskazało 65,3% badanych, a głównym wybieranym materiałem do budowy domu okazały się bloczki betonu komórkowego. Aż 66,6% badanych zrezygnowała z podpiwniczenia budynku, ale aż 88,1% ankietowanych chce wybudować garaż, w tym 55,1% jako integralną część domu.

 

Polacy chcą być na swoim, ale ograniczają ich finanse

 

W badaniu analizie poddano również czynniki, które wpłynęły na rozpoczęcie inwestycji. Aż 70% respondentów przyznało, że chęć przeprowadzki na swoje była impulsem do tego, by rozpocząć inwestycję. Na uciążliwość mieszkania w bloku wskazały 103 osoby, a chęć przeprowadzki z dala od zgiełku miasta zadeklarowało 95 osób. Z kolei największym wyzwaniem w trakcie budowy domu dla 56% badanych okazały się kwestie finansowe.

 

Gaz i węgiel, ale przy wsparciu OZE

 

Dalsza część badania dotyczyła planowanej instalacji grzewczej w budynku. Największa liczba ankietowanych zadeklarowała chęć montażu kotła gazowego w swoim domu (36,3%), nieco mniej kotła węglowego (34,7%). Aż 78,8% ankietowanych, chce wesprzeć tradycyjny system ogrzewania odnawialnymi źródłami energii. Najpopularniejsze wśród nich okazały się systemy wykorzystujące energię słoneczną. W pierwszej kolejności ankietowani wskazywali na chęć montażu kolektorów słonecznych (174 osoby) oraz paneli fotowoltaicznych (139 osób). Badanie wykazało porównywalną liczbę osób, które chcą wydać na instalację grzewczą kwotę w granicach 20-30 tys. zł (32,7%), a tymi, którzy chcą wydać 10-20 tys. zł (32,3%).

 

Nowe technologie pomogą ograniczyć straty ciepła

 

Dobrze zaplanowana i prowadzona inwestycja to nie tylko niskie koszty budowy, czy szybkość wykonania prac, ale także niskie koszty eksploatacji domu w przyszłości. W pytaniu wielokrotnego wyboru aż 82,5% badanych przyznała, że chce zamontować w swoim budynku mieszkalnym sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, by ograniczyć straty ciepła i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Trzy rozwiązania, które najchętniej wykorzystywaliby ankietowani to regulatory pokojowe, sterowniki do ogrzewania podłogowego oraz sterowniki do kotła.

 

Cały raport z badania jest dostępny do pobrania na stronie: http://www.techsterowniki.pl/blog/budowa-domu-2017-raport-ankiety-pobrania/ .



O badaniu

W internetowej ankiecie firmy TECH Sterowniki udział wzięły 452 osoby z różnych województw. 84,1% wszystkich badanych stanowili mężczyźni, 74,6% ogółu to osoby w wieku 20-40 lat. 65,7% badanych pracuje na etacie, a 22,3%, prowadzi własną firmę. Ankieta była połączona z konkursem, a jego zwycięzca otrzymał nowoczesny regulator pokojowy ST-292 z czujnikiem temperatury podłogi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat