Na chodnikach lodowisko. Piotrkowianie łamali ręce i nogi

Strefa FM Utworzono: Piątek, 17 lutego 201745 18602
W piątkowy poranek większość piotrkowskich chodników przypominała lodowisko. Poradnia chirurgiczna przeżywała w związku z tym prawdziwe oblężenie. Od rana lekarze opatrzyli już kilkanaście osób.
Rano na chodnikach było niebezpiecznie, po kilku godzinach lód stopniał.

- Od rana w poradni chirurgicznej i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lekarze udzielili pomocy 20 osobom. Mieszkańcy, przewracając się w piątkowy poranek na chodnikach, łamali sobie ręce i nogi, lekarze nastawiali też zwichnięte barki – informowała nas Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznika prasowy szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie.

 

Wielu administratorów zaniedbało obowiązek usuwania z chodników zalegającego lodu i śniegu, więc czwartkowa odwilż i nocne opady deszczu zamieniły chodniki w lodowisko.

 

Od rana reporterzy Strefy FM odebrali wiele podobnych telefonów:

Ulice i chodniki są bardzo śliskie, nie są odśnieżone. Prowadziłem dziecko do przedszkola na ul. Broniewskiego, było tak ślisko, że mój 3-letni synek przewrócił się, uderzając twarzą o oblodzoną jezdnię. Ja przewróciłem się na plecy, uderzając potylicą o lód. Dziecko zapłakane, nie mogłem uspokoić synka. Dzwonię do Państwa, bo tak naprawdę nie wiem, co mam zrobić.

 

Jak się okazuje również Straż Miejska nie narzekała tego poranka na brak pracy. - Rzeczywiście mamy taką pogodę, że tego lodu jest dużo, chodniki są oblodzone – mówi Jacek Hofman, komendant SM w Piotrkowie. - Od połowy stycznia do dziś odnotowaliśmy ponad 260 interwencji związanych tylko z utrzymaniem chodników. Dziś od samego rana jeden z naszych patroli zajmuje się wyłącznie tym, mieliśmy już kilkanaście interwencji. Strażnicy nałożyli ok. 20 mandatów karnych.

 

Dlaczego na tak wielu chodnikach zalega lód, o to zapytaliśmy Mikołaja Chmielewskiego z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - Między godz. 6.15 a 6.30 zakończył się dopiero opad deszczu, który w wielu miejscach zamienił się w warstwę lodu – powiedział urzędnik. - Niezwłocznie zostały podjęte działania polegające na zlikwidowaniu tej śliskości przez posypywanie piachem. Do czynności tych zaangażowano sprzęt w postaci kilku ciągników i samochodów. Kontrole wykazały, że sytuacja z każdym kwadransem się poprawiała.

 

Wynika więc z tego, że wg ZDiUM wszystkiemu winny jest padający deszcz.

Gdzie sytuacja jest najgorsza? - Proszę nam zgłaszać takie uwagi, przypomnę, nasz nr alarmowy to 986 – mówi J. Hofman.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

WLOK ~WLOK (Gość)20.02.2017 10:34

Dawniej dzielnicowy odpowiadał za porządek przed posesją i widać było jak dozorcy od rana do wieczora odkuwali lód z chodników .Teraz powołana do pilnowania porządków straż miejska w ogóle nie interesuje się czy przyległe do posesji chodniki są oczyszczone z lodu lub śniegu.Ile mandatów zostało nałożonych na właścicieli kamienic którzy powinni zadbać o chodniki przyległe do kamienic przy ulicy Sieradzkiej.Jest to wizytówka miasta.Jezdnią przejechał rozrzutnik nawozów rozsypał piasek,a chodniki lodowisko?Kto zapłaci za połamane plyty chodnikowe po których w ramach akcji zimowej sprzęt typu Ursus i rozrzutnik wypełniony kilkoma tonami piasku poruszał się po alejkach przeznaczonych dla pieszych.W innych miastach lekkie ciągniczki ogrodowe wykonują tę czynność.Niech osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy przejdą się ulicami Woj. Polskiego,Kostromską w stronę ul. Łódzkiej i zobaczą ogrom zniszczenia po akcji zima.

20


zazdrosny ~zazdrosny (Gość)19.02.2017 14:49

szkoda, że nie jestem dozorcą. Wstawał bym sobie o 8 rano a nie jak za czasów komuny o czwartej

21


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)18.02.2017 14:24

Jeden dzień lodu i tyle wypocin- biedaki wysilają strategicznie swoje ciemne komórki- a to tylko taka strefa klimatyczna- albo wina Tuska, może tak być nie załatwił w Unii pinindzy na łodlodzenie!

27


Krytyk ~Krytyk (Gość)18.02.2017 13:26

Pobożny Krzysiu nie dba o bezpieczeństwo motłochu, poduszkowce do urn i jeszcze raz zagłosować na narcyza...

60


lumos ~lumos (Gość)17.02.2017 14:18

Niestety nasze władze tylko podatki umieją ściągać. Natomiast jeśli chodzi o utrzymanie porządku na drogach (w tym chodnikach), to już masakra. Firma wynajęta przez ZDiUM nie ma pojęcia o odśnieżaniu, To samo dotyczy sprzątanie chodników i zieleńców w innych porach roku. A co ze sprzątaniem przez gospodarzy domów, których posesja przylega bezpośrednio do chodników? Tylko 20 mandatów? Na Jagiellońskiej po południowej stronie od Reymonta do Al. 3 Maja od początku zimy nic nie było robione, Czy tam ktoś dostał mandat?

61


było łazić?! ~było łazić?! (Gość)17.02.2017 21:07

siedzieć w dumu i czekać na uroczyste otwarcie mediateki. Wtedy bedzie można wyjść!

140


kierowca ~kierowca (Gość)17.02.2017 20:31

Adasko masz 100% racji za ten komentarz możemy zrobić 40% :)

20


Obserwatorka ~Obserwatorka (Gość)17.02.2017 19:30

A co na to szanowny TBS zarządca wielu budynków w tym mieście ? Kasuje olbrzymie czynsze od najemcow a na posypanie piachem to niema..... na "premie" poszło i na piach nie wystarczyło P. Sylwio, a moze gdyby pani mieszkala tam gdzie kilka kilka lat temu to rano lodowiska by nie bylo ale na Sulejowskiej juz pani nie mieszka a my pania pamietamy

90


ds ~ds (Gość)17.02.2017 12:08

nie rozumiem tego, to ludzie nie wiedzą że woda jak zamarza zamienia się w lód przy temperaturach ujemnych..?

219


olrajt ~olrajt (Gość)17.02.2017 14:35

na buty nakłada się nakładki antypoślizgowe. Problem znika. Taki mamy klimat. Mam nadzieję, że ubezpieczyciele tego noe czytają

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat