Młodzi piłkarze z Aleksandrowa najlepsi w województwie

Strefa FM Wtorek, 13 października 20152
Zawodnicy zespołu Orlik Team, reprezentujący gminę Aleksandrów, zajęli pierwsze miejsce podczas finału wojewódzkiego Orlikowej Ligi Mistrzów, który odbył się Buczku. W tych samych zawodach uczestniczyły także piłkarki z tej gminy, które zajęły ostatecznie trzecie miejsce.

Orlikowa Liga Mistrzów składa się z czterech etapów: eliminacji gminnych, eliminacji powiatowych, międzypowiatowych oraz finałów wojewódzkich. W sumie około 400 turniejów, w których uczestniczy ponad 10 tys. zawodników i zawodniczek w wieku 14-16 lat. W tym roku w turnieju organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi chłopcy z Aleksandrowa nie mieli sobie równych, w półfinale pokonali reprezentacją Konstantynowa Łódzkiego 2:1. W meczu finałowym Orlik Team zmierzył się z reprezentacją z Łasku Kolumny. Po 2 bramkach Ignacego Ogłozińskiego zespół z Aleksandrowa pokonał Łask Kolumnę 2:1 i wywalczył I miejsce w województwie łódzkim, tym samym drużyna chłopców z Dąbrowy nad Czarną obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku, a Ignacy Ogłoziński został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Swojej szansy nie wykorzystały natomiast dziewczęta, które w półfinale przegrały z reprezentacją Zgierza 1:3 i zajęły ostatecznie trzecie miejsce.

Składy reprezentacji „Orlik Team":

Dziewczęta: Patrycja Chamernik, Aleksandra Rusek, Marta Nejman, Dominka Fugiel, Julia Gwarda, Kinga Nejman, Katarzyna Krawiec, Dorota Migdalska, Karolina Zapart, Oliwia Białecka, Paulina Sipa, Patrycja Jędrzejczak, Kinga Świerczyńska.  Trenerami drużyny byli Agnieszka Otręba i Grzegorz Sipa.

Chłopcy: Dominik Pramka, Ignacy Ogłoziński, Eryk Knapik, Domink Stępień, Piotr Fijołek, Kamil Ziółkowski, Mateusz Mamrot, Jakub Sitarz, Norbert Barański, Mateusz Dutkiewicz i Adam Przybył. Opiekunami drużyny chłopców byli Łukasz Przybył i Grzegorz Sipa - animator „Orlika" w Dąbrowie nad Czarną.