Mistrzowie postraszyli półfinałowego rywala

Strefa FM Utworzono: Środa, 03 stycznia 20184 3873
Wydawało się, że po październikowym zwycięstwie, które AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski odniósł nad drużyną Lotto Zapasy Bydgoszcz – 35:0 (97:5), ten rekord niezwykle trudno będzie poprawić, a jednak piotrkowianom się to udało. W środę piotrkowski zespół pokonał WKS WZS Grunwald Poznań 36:0 (112:0). Mistrz Polski oczywiście zakończył fazę zasadniczą na pierwszym miejscu w grupie A, w półfinale PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej podopieczni Michała Jaworskiego zmierzą się z Budowlanymi Łódź.

Ładuję galerię...

Piotrkowianie nie przegrali w środę żadnej walki, wszystkie z nich kończąc przed czasem. Ten jednostronny pojedynek rozpoczęła Ilona Semkiv, która pokonała Weronikę Sikorę, wszyscy kolejny zawodnicy piotrkowskiej drużyny wygrali swoje pojedynki w równie imponującym stylu, a zwycięstwo mistrza Polski przypieczętował Radosław Grzybicki, który zakończył swoją walkę rzutem za cztery punkty.

 
- Ciężkie są takie walki, ponieważ ja jestem takim zawodnikiem, który lubi walczyć z lepszymi od siebie, z faworytami. Z młodymi, mniej doświadczonymi rywalami walczy się trudniej, bo ja jako faworyt obawiam się wówczas straty punktu, tego, że coś nie wyjdzie, że coś zrobię niedokładnie, a rywal to potem wykorzysta. W tej konkretnej sytuacji presja była jeszcze większa, ponieważ wszyscy przede mną wygrali swoje pojedynki przed czasem. To było dla mnie kolejne cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje – powiedział Radek Grzybicki.


- To było świetne widowisko, po raz kolejny dziękuję kibicom za wspaniały doping, wypełnili dzisiaj halę do ostatniego miejsca i czuliśmy to wsparcie. Moi zawodnicy nie są jeszcze w optymalnej formie, ponieważ dopiero wrócili z ciężkich zgrupowań, mecze półfinałowe i finałowe odbędą się przed mistrzostwami Europy, więc myślę, że wtedy będą w najwyższej dyspozycji - podsumował Michał Jaworski, trener AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 
W półfinale piotrkowska drużyna zmierzy się z Budowlanymi Łódź, pierwszy mecz odbędzie się 4 marca w łódzkiej Atlas Arenie, a rewanż 11 marca w piotrkowskiej Hali Relax.

 

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski 36:0 (112:0) WKS WZS Grunwald Poznań

 


zapasy kobiet – kat. 53 kg: Ilona Semkiv 4:0 (8:0) Weronika Sikora

 


styl wolny – kat. 65 kg Krzysztof Bieńkowski 4:0 (12:0) Kamil Kostrubiec

 


styl klasyczny – kat. 59 kg Dawid Szkodziński (MVP) 4:0 (13:0) Sebastian Nowicki

 


zapasy kobiet – kat. 63 kg Yuliya Tkach 4:0 (14:0) Sara Jóźwiak

 


styl wolny – kat. 86 kg Patryk Dublinowski 4:0 (12:0) Michał Bielawski

 


styl klasyczny – kat. 75 kg Mateusz Bernatek 4:0 (12:0) Mateusz Ułasewicz

 


zapasy kobiet – kat. 75 kg Natalia Strzałka 4:0 (12:0) Karolina Nogaj

 


styl wolny – kat. 125 kg Zbigniew Baranowski 4:0 (14:0) Patryk Tarent

 


styl klasyczny – kat. 98 kg Radosław Grzybicki 4:0 (15:0) Bartosz Rajter

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (4)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.01.2018 20:36

Fajny pokaz zapasniczy dla znawców tego sportu jak i przeciętnego kibica... Powodzenia w półfinale bo myślę że Łódź nie jest dla nas żadnym rywalem. Pozdrawiam i trzymam kciuki...;-))

71


gość ~gość (Gość)04.01.2018 17:30

Brawo dla zwycięzców oraz wszystkich trenerów !

60


jędrek ~jędrek (Gość)04.01.2018 10:54

piękne zwycięstwo

62


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc