Mistrz Europy dołączył do AKS Wrestling Team

Strefa FM Utworzono: Piątek, 14 kwietnia 20178 6582
Magomedmurad Gadżijew, mistrz Europy seniorów i mistrz świata juniorów dołączył do AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Jeden z czołowych zawodników, walczących w stylu wolnym, na pewno będzie ogromnym wzmocnieniem piotrkowskiej drużyny.

Ładuję galerię...

Nowy zawodnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski pochodzi z Dagestanu, ale od 2014 roku reprezentuje Polskę, w naszych barwach wystąpił m.in. podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a wcześniej zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Europejskich, które odbyły się w 2015 roku w Baku.

 

 - Do dołączenia do piotrkowskiego zespołu przekonał mnie trener kadry narodowej Jusup Abdusalamow, który niebawem otworzy w Piotrkowie akademię zapasów w stylu wolnym, wiem, że w tym mieście zapasy trenuje wiele osób. Potrzebowałem zmiany i wybrałem klub z Piotrkowa, znam prawie wszystkich zawodników mojej nowej drużyny, mam nadzieję, że w następnym sezonie uda nam się obronić tytuł drużynowego mistrza Polski – powiedział Magomedmurad Gadżijew.

 

To niejedyny nowy zawodnik, który dołączy do piotrkowskiej drużyny.

 

 - Musimy wzmacniać swoją drużynę, ponieważ już wiemy, że w przyszłym sezonie Krajowej Ligi Zapaśniczej będzie rywalizować co najmniej osiem zespołów. W tej chwili prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami i zawodniczkami, tym bardziej, że zapaśnicy ze Zgierza, którzy do tej pory nas wspierali, będą walczyć we własnej, powstającej tam właśnie drużynie. Poszukujemy przede wszystkim zawodników, walczących w stylu wolnym. Szukamy też zastępstwa dla Roksany Zasiny. O styl klasyczny się nie martwię, ponieważ trzon oczywiście będą stanowili zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego, czyli m.in. Mateusz Bernatek, Radek Grzybicki, Michał Król oraz być może Jacek Tomaszewski, a także zapaśnicy z Radomia – podsumował Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 

Nowy sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej ma się rozpocząć 15 września. Ponieważ drużyn będzie więcej, zmienią się reguły, zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, dwie najlepsze drużyny awansują później do fazy play-off.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

greco-romana ~greco-romana (Gość)15.04.2017 21:40

Koń Trojański wjechał proszę Państwa

32


Cyborg ~Cyborg (Gość)15.04.2017 12:39

Karol daj spokój już z tymi docinkami !!!

14


Re ~Re (Gość)15.04.2017 04:46

Przecież ponoć polska nie przyjmuje uchodźców??!!!

22


Greco-romana ~Greco-romana (Gość)14.04.2017 11:27

Koń Trojański wiechał

73


loko ~loko (Gość)14.04.2017 20:37

Pan Michał jakie wysokie czoło :) żeby zaraz nie miał fryzury jak sponsorzy :)

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat