Misja "awans" zakończona sukcesem!

Strefa FM Piątek, 29 kwietnia 201637
Piotrkowianin wraca do PGNiG Superligi. W piątek piotrkowscy szczypiorniści pokonali MSPR Siódemka Miedź Legnica 32:20 (14:11) i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ładuję galerię...

Piotrkowskim szczypiornistom pomogli rywale, zajmująca drugie miejsce w tabeli I ligi (grupa B) Olimpia Medex Piekary Śląskie przegrała w czwartek w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO 23:29 (12:19), co oznaczało, że jeśli piotrkowski zespół wygra piątkowe spotkanie, Olimpia już go nie dogoni. Piotrkowianie przystąpili do pojedynku z Miedzią wyjątkowo zmotywowani. Wynik meczu otworzył Szymon Woynowski, chwilę później kolejną bramkę dla piotrkowskiego zespołu zdobył Adam Pacześny. Wydawało się, że goście nie będą w stanie nawiązać walki z Piotrkowianinem, po świetnym początku coś się jednak zacięło i zawodnicy legnickiej drużyny zaczęli doganiać swojego rywala, wyjątkowo skuteczny był zwłaszcza Robert Szuszkiewicz, który przez kilkanaście minut pięć razy trafił do piotrkowskiej bramki. W 17. minucie Kacper Majewski doprowadził do remisu, goście długo się z niego jednak nie cieszyli, wkrótce potem Mateusz Góralski dwukrotnie pokonał bramkarza gości i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11.

Druga połowa to popis piotrkowskich szczypiornistów, którzy konsekwentnie powiększali przewagę. W 40. minucie spotkania było 20:13, a dziewięć minut później różnica pomiędzy obydwoma zespołami wynosiła już dziesięć bramek. Ostatecznie gospodarze wygrali ten mecz 32:20.

- Osiągnęliśmy cel, cieszę się, że stało się to dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. W drugiej połowie mój zespół zagrał bardzo dobrze. Przed nami jeszcze dwa mecze, walczymy do końca, żeby tych zwycięstw było jak najwięcej – powiedział Rafał Przybylski, trener Piotrkowianina.

- Udowodniliśmy dzisiaj, że miejsce w Superlidze nam się należy, w najważniejszych meczach daliśmy z siebie wszystko i możemy się cieszyć z awansu – dodaje Sebastian Iskra, rozgrywający piotrkowskiej drużyny.

Za tydzień Piotrkowianin zmierzy się w Oławie z tamtejszym LKPR Moto-Jelcz.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:20 (14:11)  MSPR Siódemka Miedź Legnica

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho -  Góralski 7, Pacześny 6, Mróz 5, Iskra 5, Woynowski 2, Chełmiński 2, Jankowski 2, Szczukocki 1, Swat 1/1, Zinchuk 1, Surosz, Pożarek.

MSPR Siódemka Miedź Legnica: Mazur – Szuszkiewicz 7, Cegłowski 3/2,  Antosik 3, Mosiołek 2, Będzikowski 1, Skiba 1, Piwko 1, Czuwara 1, Majewski 1.