Miliony na e-usługi geodezyjne

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 12 stycznia 20178 1604
Starostwo zapowiada, że będzie to prawdziwa rewolucja. W ciągu dwóch najbliższych lat ma ją przejść wydział geodezji i gospodarki nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.

Zgodnie z obowiązkiem, jaki na samorządy powiatowe nakłada ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej, zasoby geodezyjno-kartograficzne powiatu piotrkowskiego należy udostępnić mieszkańcom w formie cyfrowej. Cyfryzacja danych umożliwi mieszkańcom, jednostkom samorządowym i geodetom, pozyskanie informację o nieruchomości bez konieczności wizyty w urzędzie. - Starostwo posiada cyfrowe bazy danych tylko 2 (miasto i gmina Wolbórz) z 13 jednostek ewidencyjnych – informuje Aneta Stępień, asystent prasowy w Starostwie. - Pozostałe 3,5 tysiąca map sytuacyjno-wysokościowych, z naniesieniami budynków i uzbrojeniem terenu, czeka konieczny i kosztowny proces cyfryzacji. Bez środków zewnętrznych byłoby to nieosiągalne, gdyż inwestycję oszacowano na 15 mln zł. Udało się jednak pozyskać 4,6 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020, zadanie pod nazwą "Wdrożenie i rozwój infrastruktury informacji przestrzennej w celu świadczenia e-usług w powiecie piotrkowskim". Na trzyletni projekt z budżetu powiatu przeznaczono ponad 2 mln zł.

Całkowita wartość projektu wynosi 6 mln 725 tys. 704,98 zł, z czego: współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 4 mln 670 tys. 891,65 zł, a wkład własny powiatu to 2 mln 54 tys. 813,33 zł.

Jak dodaje A. Stępień, jest jeszcze szansa pozyskania kolejnych środków, tym razem w ramach członkostwa samorządu powiatowego w Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)22.01.2017 16:13

Do Prezes:
Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą.Nie urzędnicy mierzą i widać nic nie zrozumiałeś chodzi mi o to ,że zlecenia na usługi dostają geodeci z naruszeniem prawa o zamówieniach publicznych czyli kumoterstwo i układy i mam jeden konkretny przykład którym prokurator się zajmie w swoim czasie. Twierdzisz ,ze geodeci to tacy fahofcy to też CI mogę pokazać dokumenty gdzie taki jeden biegły brał udział w sprawie oparł się na pierwszej sprawie do której mapkę robił a kiedy doszło do drugiej sprawy podparł się ta pierwszą tyle ,że w tym czasie wiele się zmieniło powierzchnia działki akty własności i niczego nie sprawdził a do tego opierał się na pierwszym dokumencie i poświadczał nieprawdę przed sądem.Widać był taki biegły nie mający zielonego pojęcia o swojej robocie i tacy nieudacznicy biegłymi zostają.Urzędnicy i geodeci bałagan potrafią robić w dokumentacji a po latach cyrki wychodzą a ludzie muszą po sądach chodzić a n ikt za bałagan osobiście nie odpowiada i pora to zmienić .Ze swoją sprawą zwrócę sie do mediów i ministra Sprawiedliwości i mam na to stosowne dokumenty.Ja dobrze znam lpokalne urzędy co robiły wcześniej a na przykładzie mojej gminy wiem ,że są układy lokalna sitwa która nie wygodne sprawy blokuje posługując sie kłamstwem.Pora by urzędnik za błędy majątkiem odpowiadał to się skończą układy

10


 Xenn ~ Xenn (Gość)14.01.2017 22:04

Piotrkowskim starostwem to powinny zająć się jakiś służby ... I zrobić tak wjazd jak parę lat temu w Starachowicach z politykami SLD. .. błagam, kumotersto i brak profesjonalizmu... ktoś zna zasady zatrudniania tam. ..

50


Ryś ~Ryś (Gość)13.01.2017 20:41

Nie ufam urzędnikom Starostwo jest tutaj przykładem które lubi prowadzić sprawy w nieskończoność brak profesjonalizmu oszuści

50


Urzednik ~Urzednik (Gość)12.01.2017 22:17

Prezes Ty też tam pracujesz. W Starostwie urzędnicy nawet zmieniają na polecenie użytkowników obiektów a co geodeci kreski na polecenie nie przesuną. Chyba naiwny jesteś tam się nie takie przekręty robi.

60


Witek ~Witek (Gość)12.01.2017 12:21

Znowu wyrzucanie kasy w błoto gdyż wystarczająco dużo bałaganu Starostwo narobiło ostatnio jak i wcześniej i publikować będa nieprawdziwe dane które nie pokrywają się z rzeczywistością na gruncie jak i w dokumentach mieszkańców powiatu .Może by tak miejsca pracy utworzyć za ta kasę a nie po znajomości zlecać zadania bo żeby taką fuchę dostać trzeba mieć układy w urzędzie tak jak to się działo wcześniej na przykładzie rzekomej modernizacji przeprowadzonej przez Starostwo i teraz dopiero bałaganu narobiono i jak ktoś kiedy spojrzy na mapę nie połapie się i będzie trzeba odkręcać wszystko przed sądem. Ale jak zwykle za szkody wyrządzone przez urzędników zapłaci Kowalski

71


mieszkaniec PT ~mieszkaniec PT (Gość)12.01.2017 15:20

Najpierw proszę o uporządkowanie danych geodezyjnych, tak aby były one nie do podważenia i zgadzały się ze stanem faktycznym (nie z widzimisię urzędników lub z zapisami przed kilkudziesięciu lat, które to z reguły były na potęgę fałszowane na korzyść tego kto więcej dał; przypomnę że wiele płotów, ale też budynków od komuny stoi z pogwałceniem własności bo tak urzędnik PTK uznał).

71


ala12 ~ala12 (Gość)12.01.2017 13:20

A ja mam pytanie , czy ktoś orientuje się ilu pracowników "prasowych" jest w starostwie i jaki jest zakres obowiązków tych pracowników ?

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat