Meldunek na nowych zasadach już od 1 stycznia

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 25 grudnia 20122 2368
Nie będzie trzeba najpierw wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby móc zameldować się w nowym miejscu, a termin na zgłoszenie meldunku zostanie wydłużony z 4 do 30 dni. Od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy o ewidencji ludności.

- Od nowego roku wchodzi znowelizowana ustawa o ewidencji ludności i o dowodach osobistych. Głównym celem tych nowelizacji jest ułatwienie obywatelom wykonania obowiązku meldunkowego. Po pierwsze przedłużono spełnienie obowiązku meldunkowego. Do tej pory były to 4 dni. Od nowego roku obowiązywać będzie okres 30-dniowy. Usprawnienia dotyczą także wykonania meldunku na pobyt stały. Nie trzeba będzie wymeldowywać się na przykład ze starej miejscowości, by zameldować się w nowej. Teraz odbywać się to będzie w jednym miejscu – w tym, w którym zamierzamy się zameldować  - mówi Grzegorz Janowski, kierownik Referatu Ewidencji Ludności UM w Piotrkowie.

To nie jedyne zmiany odnośnie meldunku, które wejdą w życie od nowego roku. Warto dodać, że formalności meldunkowych będzie można także dokonać za pomocą ustanowionego pełnomocnika, a nie jak do tej pory osobiście.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paul ~Paul (Gość)26.12.2012 00:36

PO raz drugi odkryto Amerykę. Ten system meldunkowy działał w latach 70-tych ubiegłego wieku. I powiem więcej, nie było wtedy komputerów tylko zwykła poczta państwowa.

00


syntex ~syntex (Gość)25.12.2012 21:16

Pan Janowski w ogóle straci robotę, jak w dalszej kolejności w ogóle zniosą obowiązek meldunkowy.

00


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc