Meldunek na nowych zasadach już od 1 stycznia

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 25 grudnia 20122 2436
Nie będzie trzeba najpierw wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby móc zameldować się w nowym miejscu, a termin na zgłoszenie meldunku zostanie wydłużony z 4 do 30 dni. Od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy o ewidencji ludności.

- Od nowego roku wchodzi znowelizowana ustawa o ewidencji ludności i o dowodach osobistych. Głównym celem tych nowelizacji jest ułatwienie obywatelom wykonania obowiązku meldunkowego. Po pierwsze przedłużono spełnienie obowiązku meldunkowego. Do tej pory były to 4 dni. Od nowego roku obowiązywać będzie okres 30-dniowy. Usprawnienia dotyczą także wykonania meldunku na pobyt stały. Nie trzeba będzie wymeldowywać się na przykład ze starej miejscowości, by zameldować się w nowej. Teraz odbywać się to będzie w jednym miejscu – w tym, w którym zamierzamy się zameldować  - mówi Grzegorz Janowski, kierownik Referatu Ewidencji Ludności UM w Piotrkowie.

To nie jedyne zmiany odnośnie meldunku, które wejdą w życie od nowego roku. Warto dodać, że formalności meldunkowych będzie można także dokonać za pomocą ustanowionego pełnomocnika, a nie jak do tej pory osobiście.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paul ~Paul (Gość)26.12.2012 00:36

PO raz drugi odkryto Amerykę. Ten system meldunkowy działał w latach 70-tych ubiegłego wieku. I powiem więcej, nie było wtedy komputerów tylko zwykła poczta państwowa.

00


syntex ~syntex (Gość)25.12.2012 21:16

Pan Janowski w ogóle straci robotę, jak w dalszej kolejności w ogóle zniosą obowiązek meldunkowy.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat