Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się! | Zaloguj się
start
Strefa FM
Utworzono: Wtorek, 25 grudnia 2012
lupa 1904 kom 2
Meldunek na nowych zasadach już od 1 stycznia
Nie będzie trzeba najpierw wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby móc zameldować się w nowym miejscu, a termin na zgłoszenie meldunku zostanie wydłużony z 4 do 30 dni. Od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy o ewidencji ludności.

- Od nowego roku wchodzi znowelizowana ustawa o ewidencji ludności i o dowodach osobistych. Głównym celem tych nowelizacji jest ułatwienie obywatelom wykonania obowiązku meldunkowego. Po pierwsze przedłużono spełnienie obowiązku meldunkowego. Do tej pory były to 4 dni. Od nowego roku obowiązywać będzie okres 30-dniowy. Usprawnienia dotyczą także wykonania meldunku na pobyt stały. Nie trzeba będzie wymeldowywać się na przykład ze starej miejscowości, by zameldować się w nowej. Teraz odbywać się to będzie w jednym miejscu – w tym, w którym zamierzamy się zameldować  - mówi Grzegorz Janowski, kierownik Referatu Ewidencji Ludności UM w Piotrkowie.

To nie jedyne zmiany odnośnie meldunku, które wejdą w życie od nowego roku. Warto dodać, że formalności meldunkowych będzie można także dokonać za pomocą ustanowionego pełnomocnika, a nie jak do tej pory osobiście.

(Strefa FM)

mpiotrkow

2

0

masz ciekawa wiadomosc? Podziel się nia!
Komentarze (2)
Czy wiesz, że posiadając konto na ePiotrkow.pl możesz edytować swoje komentarze?
Więc załóż konto lub zaloguj się!
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.
Paul
~Paul (Gość)
26.12.2012 00:36

PO raz drugi odkryto Amerykę. Ten system meldunkowy działał w latach 70-tych ubiegłego wieku. I powiem więcej, nie było wtedy komputerów tylko zwykła poczta państwowa.

syntex
~syntex (Gość)
25.12.2012 21:16

Pan Janowski w ogóle straci robotę, jak w dalszej kolejności w ogóle zniosą obowiązek meldunkowy.

kontakt
Znajdź nas w sieci
icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock i ingerujesz jednocześnie w treść strony.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc