Medalowe żniwa zapaśniczek i zapaśników AKS

Poniedziałek, 29 maja 201715
Jedenaście medali zdobyli w miniony weekend piotrkowscy zapaśnicy i zapaśniczki. Zawodniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego rywalizowały podczas Międzynarodowego Turnieju w Zapasach Kobiet, który odbył się w miejscowości Dunajska Streda na Słowacji oraz podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodziczek, natomiast zapaśnicy wzięli udział w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Kostrzyniu.

W słowackim turnieju walczyły dwie zawodniczki piotrkowskiego klubu. Aleksandra Skudlara była bezkonkurencyjna w kategorii wagowej 56 kg, natomiast jej klubowa koleżanka Patrycja Wochna zajęła drugie miejsce w kategorii 65 kg.

Tymczasem ich młodsze koleżanki rywalizowały w weekend podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodziczek, skąd przywiozły 7 medali. Złote krążki wywalczyły: Julia Dolna (kat. 34 kg), Wiktoria Jaroniek (kat. 37 kg), Dominika Jaroszewska (kat. 57 kg). Srebrne medale zdobyły: Kinga Jaroniek (kat. 32 kg), Julia Jagodzińska (kat. 38 kg) oraz Nikoletta Szewczuk (kat. 48 kg), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Olenicz (kat. 27 kg). W klasyfikacji klubowej AKS zajął drugie miejsce.

Nie próżnowali również zapaśnicy piotrkowskiego klubu. Czterech juniorów wystartowało w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Kostrzyniu, skąd przywieźli dwa medale. Srebrny krążek w kat 55 kg zdobył Michał Twardowski, a brązowy Bartosz Skóra w kat 60 kg. W zawodach rywalizowali zapaśnicy z 21 klubów, w tym reprezentanci Białorusi , Niemiec i Czech.