Medale piotrkowian na Olimpiadzie

Środa, 04 maja 201615
Zarówno zapaśniczki, jak i zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wrócili z finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami. Chłopcy rywalizowali w Lubawie, a dziewczęta w Olsztynie.

Pierwsi zmagania rozpoczęli podopieczni trenera Karola Sali, którzy przywieźli z Lubawy trzy medale. Srebro w kategorii wagowej 50 kg wywalczył Karol Socha, a w kat. 63 kg na drugim stopniu podium stanął Kacper Gajda. Brązowy krążek zdobył natomiast Igor Gmitrasiuk, który walczył w kat. 50 kg, poza tym na 5. miejscach swój występ zakończyli: Jakub Łysoń (kat. 50 kg), Michał Twardowski ( kat. 54 kg), Bartosz Skóra (kat. 58 kg) oraz Oskar Teodorczyk (kat. 100 kg). AKS zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, zwyciężył Olimpijczyk Radom, a trzecie miejsce zajął Sobieski Poznań. W klasyfikacji województw łódzkie zajęło 2. miejsce, zwyciężyło mazowieckie, a na trzecim miejscu sklasyfikowano pomorskie.

O tym, że zapaśniczki Atletycznego Klubu Sportowego należą do ścisłej krajowej czołówki, nikogo przekonywać nie trzeba. Udowodniły to w Olsztynie. Złoty medal zdobyła tam Nikola Dytrych, która walczyła w kat. 38 kg. Poza tym podopieczne trenera Grzegorza Ludwiga wywalczyły dwa brązowe krążki: Aleksandra Skudlara w kat. 52 kg oraz Patrycja Wochna w kat. 65 kg. Ponadto  punktowane miejsca zajęły: Julia Michalska (5. miejsce w kat. 46 kg) oraz Wiktoria Antosik (8. miejsce w kat. 46 kg). Pięcioosobowa ekipa AKS zajęła ostatecznie 4. miejsce. Na podium uplasowały się kolejno: Suples Kraśnik, Cement-Gryf Chełm, WLKS Siedlce-Iganie Nowe. W klasyfikacji wojewódzkiej: zwyciężyło lubelskie przed zachodniopomorskim i śląskim.