Kopernika/Krakowskie Przedmieście. Będą światła na skrzyżowaniu

ePiotrkow Utworzono: Wtorek, 17 października 201761 8818
Piotrkowski magistrat chce poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu alei Kopernika i ul. Krakowskie Przedmieście poprzez uruchomienie tam sygnalizacji świetlnej. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji - ta ma zostać zrealizowana do 20 grudnia.

Ładuję galerię...

Sygnalizacja, jak czytamy w artykule na stronie internetowej piotrkowskiego magistratu, ma być wyposażona w wideorejestrację oraz przyciski dla pieszych, co ma pozwolić na zachowanie ciągłości i płynności ruchu. My spytaliśmy piotrkowian, co sądzą o tym pomyśle.

 



 

Oprócz instalacji sygnalizacji, na skrzyżowaniu wykonane zostaną nowe oznakowania pionowe i poziome.  Oferty w przetargu można składać do 30 października.

 

A co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu? Zachęcamy do dyskusji!


Zainteresował temat?

6

9


Komentarze (61)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

smog ~smog (Gość)17.10.2017 15:03

Kolejne światła, to wiele stojących pojazdów, które po odstaniu na czerwonym muszą znów dokonać rozbiegu, a co za tym idzie, to kolejne ilości emitowanych spalin. Gdzie ekolodzy?

193


gość ~gość (Gość)19.10.2017 16:26

Super kolejne światła pieprzną bo pieszym się nie chce przejść kilku metrów a piotrkow coraz bardziej zakorkowany brawo

40


JA ~JA (Gość)17.10.2017 11:29

A czy przypadkiem nie lepiej sprawdziła by się porządna kładka dla pieszych nad jezdnią?

1419


obserwator ~obserwator (Gość)17.10.2017 14:08

Uważam, że ulica Krakowskie Przedmieście powinna być udrożniona! Była okazja przy budowie dwóch rond, to oczywiście jest tylko zjazd w kierunku północnym, natomiast nie ma wyjazdu w kierunku południowym. I tutaj na skrzyżowaniu z Al. Kopernika również powinna być ta ulica otworzona. Po co objeżdżać całe miasto kiedy ul. Krakowskie Przedmieście można szybko przemieścić się do ul. Wojska Polskiego. Wówczas nie byłoby potrzeby jeżdżenia Alejami 3-go Maja czy przez Rondo Sulejowskie. W tym mieście nikt nie myśli! Kiedyś to miasto nie miało korków, po wybudowaniu na każdym skrzyżowaniu ronda, korki ciągną się jak w jakiejś metropolii. Nie mówiąc już o tym, że mieszkańcy tych ulic mają za oknami smród spalin i ciągły hałas samochodów.

140


dam ~dam (Gość)17.10.2017 15:14

A kiedy będzie uroczyste otwarcie tej "inwestycji" i jakie upominki będą rozdawane?

84


dobrypiotrkowianin dobrypiotrkowianinranga17.10.2017 22:46

Beznadziejny pomysł. Lepiej zrobić przejście dla pieszych nad drogą, bo o tunelu raczej można zapomnieć. Błagam, nie wstrzymujcie ruchu, zwłaszcza, że za nieco ponad 100m są kolejne światła. Przecież jest facet co przepuszcza na pasach w godzinach szkolnych.

57


Neo Neoranga18.10.2017 12:16

Będą to identyczne światła jak na Sikorskiego koło Auchan - bynajmniej tak wynika z informacji na stronie UM. Każdy kierowca,który porusza się po naszym mieście, wie,że jest to męczarnia i przeważnie średnia to niecałe 40 km/h. W tygodniu przejazd tym odcinkiem w godzinach 7-16 będzie męczący. Ale nie zapomnijmy,że sami też jesteśmy pieszymi i wolelibyśmy dotrzeć na drugą stronę jezdni w jednym kawałku.

40


baran ~baran (Gość)18.10.2017 07:02

Dodać światła, rondo, fotoradar i babę z wąsami,

92


Coś ~Coś (Gość)17.10.2017 11:25

Fajnie tylko nikt nie myśli o kierowcach którzy będą mieli światła co 400 m. Jadę tam codziennie i mam dosyć jak muszę jeździć po Piotrkowie !!!!

189


gość ~gość (Gość)18.10.2017 00:02

Nie no spoko coraz więcej świateł jeszcze trochę a wogole jeździć się nie ds bo co 5 metrów postój na 3 minuty. Przecież w PYB nawet nie ma zielonej linii. Masakra jakaś. Jedziesz i stoisz. Z pewnością unikniemy korków ha ha ha ha.

63