Koncert poświęcony Żołnierzom Wyklętym

ePiotrkow Utworzono: Środa, 13 września 20170 745
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na koncert Kuby Michalskiego poświęcony Żołnierzom Wyklętym, który odbędzie się 19 września o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych przy ul. Jerozolimskiej 29.

W programie koncertu „Ślad ich wilczy” znajdą się oryginalne piosenki Żołnierzy Wyklętych z lat powstania antykomunistycznego w Polsce po II wojnie światowej oraz poświęcone im utwory współczesnych artystów. Ponadto kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy wielkich poetów polskich. Wśród nich „Wilki” Zbigniewa Herberta – najbardziej znany utwór o Żołnierzach Wyklętych.


Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” oraz cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc