Komendant PSP w Piotrkowie odwołany

ePiotrkow Utworzono: Poniedziałek, 08 stycznia 201893 20342
Młodszy brygadier Mariusz Wojcieszko odwołany ze stanowiska komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcję tę pełnił jedynie przez kilka tygodni.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Decyzję o odwołaniu podjął komendant wojewódzki PSP, co potwierdza rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej. - Rzeczywiście, taka decyzja została podjęta – mówi Jędrzej Pawlak. - Pan brygadier Wojcieszko otrzymał już decyzję. Funkcję komendanta przestanie pełnić 15 stycznia.

 

Mariusz Wojcieszko kierował piotrkowską jednostką dokładnie od 16 listopada 2017 roku, tego dnia złożył uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. Podczas przekazania mu obowiązków w samych superlatywach wypowiadał się o strażaku poseł PiS Robert Telus: - Jego ścieżka jest naprawdę bogata i to bardzo ważne, że przeszedł po kolei wszystkie szczeble, że nie jest to ktoś "z kapelusza", to człowiek doświadczony. Młody i doświadczony. Mam wielkie nadzieje związane z panem komendantem - powiedział poseł, który wręczył nowemu komedantowi płytę z wizerunkiem Matki Bożej Trybunalskiej.
Mimo to M. Wojcieszko miejsca w Piotrkowie nie zagrzał. Niestety rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej nie potrafił podać nam powodów odwołania Wojcieszki ze stanowiska. - Komendant wojewódzki stwierdził, że pan Wojcieszko od 15 stycznia będzie wykonywał inne zadania – stwierdził Jędrzej Pawlak.

 

Kto zatem od połowy miesiąca będzie kierował komendą w Piotrkowie? Na to pytanie również nie poznaliśmy odpowiedzi.


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (93)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.01.2018 17:34

No to teraz jak Total opozYcja np. Pani E.R dobierze się niektórym pisiorkom do tyleczka i zapyta dlaczego komendanta Wojcieszko potraktowali jak szmatę nie podając nawet powodu to chyba ktoś się będzie musiał Z tego wytłumaczyć. Chyba Bedzie grubo! Myślę że ci co podnieśli ten temat o zmianie K M na wyborach powiatowych juz żałują! Gorzej niż PRL.

11


gość ~gość (Gość)10.01.2018 12:20

Grupę dostał? Dostał, nikt jej nie zabierze. Można co innego spokojniejszego robić. A teksty, że to nie jest człowiek z kapelusza to niech sobie opowiadają laikom. Nie ma oficerów tak wysoko postawionych nie z kapelusza, wszędzie tak samo i zawsze wiadomo, że to "zajac" będzie wyjęty

23


gość ~gość (Gość)10.01.2018 11:17

Łolaboga ukradli sikawke

11


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)08.01.2018 11:24

Kto będzie? M...b...ale wierny, no chyba że jest już ktoś wyznaczony z okolicy Moszczenicy.

150


osp st ~osp st (Gość)10.01.2018 10:07

heh słyszałem ze Misiewicz będzie nowym komendantem ;-) na pewno się sprawdzi

11


abc ~abc (Gość)10.01.2018 00:24

nie popisała się obecna władza, mianować gościa na komendanta i odwoływać za 2 miesiące bez podania powodu? Przecież to są istne żarty! Raz że nawet nie dali się mu dobrze wykazać (chociaż czytając opinie poprzednich komentujących można odnieść wrażenia że przez te 2 miesiące wykonał dobrą robotę), a dwa że skoro starosta wyraził pozytywną opinię to dlaczego mimo to został odwołany? Kto za tym stoi? To jest ta dobra zmiana?

60


gość 2 ~gość 2 (Gość)09.01.2018 12:12

Ciekawe dla kogo to stanowisko zostało zwolnione?...... Już wkrótce się przekonamy :)
Skoro wypowiadano się na temat komendanta w samych superlatywach........

110


gość ~gość (Gość)09.01.2018 22:56

Chciał wyczyścić ten syf wkońcu to go odwołali bo strach u dupy wisi.poczekajcie wkrótce wyjdzie kto ile ukradł i się wkońcu wyda jakie są braki w spezęcie są oj będzie głośno w mediach co tu się przez lata działo . I to jest powód odwołania ,przyszedł obcy chce was wyprostować To go odwołali. No i to jest właśnie odpowiedź na pytanie czemu. A Stasiu , Maciora i Włodziu poprzednik to ich sprężyna. Wkrótce prawda wyjdzie na jaw poczekajcie????????????

70


strażak OSP ~strażak OSP (Gość)09.01.2018 22:46

Wielka szkoda. Zostawcie Pana Komendanta!!!

50


strażak~~ ~strażak~~ (Gość)09.01.2018 22:45

Jak tak można potraktować porządnego człowieka.Świeże spojrzenie na straż,człowiek z pomysłami planami a z dnia na dzień odwołany i to z jakiego powodu?!

60


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc