Kolejny sukces sztangistów z Bujen

Strefa FM Poniedziałek, 20 października 20147
Spod ręki trenera Henryka Furmaniuka wyszło już wielu doskonałych sztangistów, wygląda na to, że odkrył dwie kolejne perełki. Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny Karolina Hyla i Łukasz Hyla doskonale zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15, które odbyły się w miniony weekend w Biłgoraju.
Od lewej trener Henryk Furmaniuk, medalisci Łukasz i Karolina Hyla oraz Szymon Kołecki, prezes PZPCOd lewej trener Henryk Furmaniuk, medalisci Łukasz i Karolina Hyla oraz Szymon Kołecki, prezes PZPC

Karolina zdobyła złoty medal w kategorii 53 kg, uzyskując w dwuboju 125 kg ( 53 kg w rwaniu i 72 kg w podrzucie), natomiast Łukasz zajął drugie miejsce w kategorii 56 kg, uzyskując w dwuboju 169 kg ( 74 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie). - Ten turniej był bardzo dobrze obsadzony, poza tym Karolina i Łukasz mają dopiero 13 lat, a rywalizowali przede wszystkim z zawodnikami starszymi od siebie, tym bardziej cieszę się z ich sukcesów - mówi Henryk Furmaniuk, trener sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny.

W zawodach w Biłgoraju wystartował jeszcze jeden reprezentant LUKS Gryf Bujny, Olaf Pasikowski, który zajął 9. miejsce w kategorii +85 kg – 171 kg w dwuboju ( 74 kg w rwaniu i 97 kg w podrzucie). W klasyfikacji klubowej klub z Bujen zajął 15. miejsce, wygrał MKS Unia Hrubieszów. W klasyfikacji wojewódzkiej łódzkie zajęło 4. miejsce, najwyżej uplasowało się lubelskie.