Kiper: Wisła była za mocna

Wtorek, 17 marca 20090
Najwyższej porażki w historii klubu na własnym boisku doznali szczypiorniści piotrkowskiego Focus Park-Kipera. W spotkaniu 22. kolejki sezonu zasadniczego piotrkowianie przegrali z mistrzem Polski - Wisłą Płock 22:39 (10:20).

FOCUS PARK KIPER PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - WISŁA PŁOCK 22:39 (10:20)
FOCUS PARK KIPER:
Matulski, Ner - Miszka 5, Bodasiński 1, Piętak 1, Jankowski 2, Zińczuk 4, J.Płócienniczak 1, P.Matyjasik 2, D.Płócienniczak 4, Kempys 2, Białaszek, Świerad, Parkhaniuk.
Trener: Krzysztof Kisiel

Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego dawało piotrkowianom czwarte miejsce w tabeli i przewagę własnego boiska w pierwszej rundzie play-off w konfrontacji z MMTS Kwidzyn. Od pierwszych minut spotkania przewagę osiągnęła jednak Wisła Płock, która bardzo chciała zrewanżować się piotrkowianom za porażkę z pierwszej rundy 27:24. Płockiej drużynie wychodziło wszystko. Kapitalnie bronił duński bramkarz Morten Seier, bez zarzutu spisywała się także defensywa. Po 30 minutach płocki zespół prowadził 20:10. Początek drugiej połowy mógł dać nadzieję piotrkowianom na korzystny wynik. W 35 minucie, po bramce Mateusza Jankowskiego, było 14:21. To jednak wszystko na co stać było tego dnia naszych szczypiornistów. Wisła dominowała już do końca spotkania i wygrała 39:22.
- Byli po prostu lepsi. Wychodziło im wszystko, rozbili nas dobrą obroną i szybką kontrą. To zupełnie inna drużyna, inaczej prowadzona niż jeszcze kilka miesięcy temu - powiedział szkoleniowiec gospodarzy Krzysztof Kisiel.
Trener Wisły, Duńczyk Oliver Jensen, stworzył w Piotrkowie prawdziwe show. Zachowywał się niezwykle żywiołowo. Nawet na chwilę nie usiadł na ławce rezerwowych. Wysokie prowadzenie go nie zadowalało, a od swoich zawodników domagał się gry do ostatniego gwizdka.
- Uważam, że jeszcze możemy grać lepiej o 15 procent - powiedział po meczu Jensen. Te 15 procent może zdecydować o tytule mistrza Polski. Wygraliśmy wyraźnie ostatnich pięć spotkań, jestem ze swojej drużyny bardzo zadowolony i widzę, że chłopcy też odzyskali pewność siebie. Dają z siebie wszystko na treningach i w meczach. Jest to bardzo ważne w obliczu walki o tytuł - dodał Duńczyk.