Kapitalny występ piotrkowskich zapaśniczek

AKS PiotrkówKraj Poniedziałek, 23 października 20177
Świetnie spisały się zapaśniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego podczas Pucharu Polski Kadetek, który odbył się w miniony weekend w Siedlcach. Piotrkowianki wywalczyły 5 medali, dzięki czemu AKS zwyciężył w klasyfikacji medalowej.

Ładuję galerię...

Na trzech matach w Hali Sportowej ARMS rywalizowało 140 najlepszych juniorek i kadetek z 35 klubów, a wśród nich młode zawodniczki z Piotrkowa, które po raz kolejny udowodniły, że należą do najlepszych w kraju.

Indywidualnie piotrkowskie zawodniczki wywalczyły 5 medali. Najcenniejsze, czyli złote zdobyły Nikola Dytrych (kategoria wagowa 46 kg) oraz Patrycja Wochna (kat. 65 kg). Obie potwierdziły, że są głównymi kandydatkami do startu w przyszłorocznych mistrzostach Europy i mistrzostwach świata kadetek.

Srebrne medale odebrały Nikoletta Szewczuk (kat. 46 kg) oraz Julia Michalska (kat. 52 kg), a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Skudlara (kat. 56 kg). Jak podkreślają przedstawiciele piotrkowskiego klubu możliwości tej ostatniej zawodniczki są dużo większe, ale problemy zdrowotne nie pozwoliły jej na pełne przygotowanie do startu. Przy optymalnym przygotowaniu stać ją na walkę o pozycje liderki w tej kategorii wagowej.

AKS zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji klubowej, oto ostateczna kolejność:
1. AKS Piotrków Trybunalski - 26 punktów
2. ZKS Slavia / Ruda Śląska / - 21 pkt.
3. Husaria / Kozielice / - 15 pkt.

Przed piotrkowskimi zawodniczkami kolejny start - Mistrzostwa Polski Młodziczek, które 3 i 4 listopada odbędą się w piotrkowskiej Hali Relax. Trenerzy, działacze i zawodniczki zachęcają do dopingu.