Już za trzy lata Mistrzostwa Świata!

Strefa FM Utworzono: Środa, 07 czerwca 201710 13438
Takiej imprezy jeszcze w naszym regionie nie było. Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w 2020 roku odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. Członkowie Rady Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej postanowili, że impreza odbędzie się w powstającej tam Arenie Lodowej, będącej pierwszym w Polsce krytym torem łyżwiarskim.
Fot.: Dariusz Kwapisiewicz

Członkowie Rady Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej wybierali gospodarza tej imprezy spośród czterech miast, oferta Tomaszowa Mazowieckiego najwyraźniej spodobała im się najbardziej.

 

 - To jest duża sprawa dla Tomaszowa, ale też dla Polski, ponieważ obiekt powstający w naszym mieście jest strategiczny w kontekście rozwoju sportu w Polsce. W końcu będziemy mogli organizować imprezy o randzie międzynarodowej. Nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia, ale zrobimy wszystko, aby ta impreza długo została w pamięci - powiedział Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

W tej chwili w tomaszowskiej Arenie Lodowej trwają prace instalacyjne, później robotnicy skupią się już tylko na torze do łyżwiarstwa szybkiego, pierwsze ślizgi mają się odbyć już w sierpniu. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2020 roku na tym torze być może wystąpią również tomaszowianie z tamtejszego Klubu Sportowego "Pilica".

 

 - Jesteśmy dumni z naszych łyżwiarek i łyżwiarzy, Roland Cieślak ma szansę na występ w zbliżających się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Korei Południowej, ale to niejedyny zawodnik, który osiąga sukcesy, dlatego wierzę w to, że podczas Mistrzostw Świata w 2020 roku Tomaszów wystawi silną reprezentację - podsumowuje Marcin Witko.

 

Tomaszowska Arena Lodowa ma być gotowa jesienią, pod koniec października odbędą się tam Mistrzostwa Polski na Dystansach, niewykluczone również, że jeszcze przed Mistrzostwami Świata Juniorów, w tym samym miejscu zorganizowane zostaną zawody Pucharu Świata. Poza tym będą tam mogli również rywalizować łyżwiarze figurowi i hokeiści.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adg ~Adg (Gość)07.06.2017 14:50

I tak niestety już jest że tam gdzie w samorządach rządzą ludzie rządzącej partii miasta się rozwijają . Powyższy przykład ale i np. Gdańsk. A w Piotrkowie ??? Dziurawe drogi i najwyższe ceny za wodę śmieci i ścieki. Ale czy to ktoś kiedyś zrozumie ???

34


jaki ~jaki (Gość)07.06.2017 15:41

przecież w PT mamy stadion lekkoatletyczny z super bieżnią a kompletnie bez imprez. może niech dyro osir zgłosi miasto do jakieś poważnej imprezy skoro wywalono tyle kasy w STADION.
ps. co stało się z zeskokiem który leżał , tak sobie leżał ???

33


ptbcwzak ~ptbcwzak (Gość)07.06.2017 14:56

no dobrze wszystko fajnie , ale co to ma do Piotrkowa ? może gdyby były lepsze władze i ustwiły wreszcie to miasto na dobre tory to może by w Piotrkowie by coś takiego powstało

24


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc