Jubileuszowy bieg z Niemiec do Polski

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 08 sierpnia 20171 1440
Piotrkowscy i niemieccy biegacze z klubów Endorfina i Lima Prima w cztery dni zamierzają przebiec trasę z niemieckiego Esslingen do Piotrkowa Trybunalskiego. W ten sposób chcą uczcić 25. rocznicę podpisania umowy partnerskiej pomiędzy obydwoma miastami.

Ładuję galerię...

Początki przyjaźni polsko-niemieckiej pomiędzy członkami Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA, a biegaczami LIMA PRIMA z Esslingen am Neckar sięgają roku 2015, kiedy do oficjalnej delegacji z Piotrkowa Trybunalskiego dołączyli biegacze Endorfiny Monika Woszczyk i Paweł Makulski, którzy w ramach obchodów dni Esslingen zostali zaproszeni do udziału w biegu na dystansie 10 km. W ten sposób piotrkowianie poznali Marina Lesnego i Andreasa Weinera, współorganizatorów biegu.


Rok później w tym biegu wzięli udział kolejni piotrkowianie Małgorzata Foltańska oraz Roman Łaski, przyjaźń kwitła, w tym roku piotrkowianie zaprosili Martina na DOZ Maraton do Łodzi, a Andreasa na III Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. Podobnie jak Martin, Andreas wystąpił w barwach Endorfiny. Już wtedy przedstawiciele obydwu klubów planowali kolejny wspólny projekt, któremu ostatecznie nadano nazwę ESPIOT 2017. Z okazji 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy obydwoma miastami, biegacze chcą pokonać trasę z niemieckiego Esslingen do Piotrkowa. W ten sposób uczestnicy tego biegu chcą uczcić jeszcze jeden jubileusz, a mianowicie 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego. Biegacze wystartują 27 sierpnia o 9.00 z Esslingen, a do Piotrkowa chcą dobiec 31 sierpnia o godzinie 17.00.

 

 - Bieg będzie miał charakter sztafety, będziemy biec cały czas przez pięć dni, cztery osoby z naszego klubu i czworo naszych niemieckich przyjaciół. Musimy pokonać ok. 1000 kilometrów. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym niecodziennym biegu, żeby się do nas przyłączali. Będą nam towarzyszyć m.in. członkowie z Piotrkowskiej Grupy Rowerowej - powiedział Paweł Makulski z PKB Endorfina.

 

Jest to wspólny projekt Prima-LIMA e.V.(Związek Promujący Kontakty poprzez Bieganie i Kulturę), Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA i miast Esslingen am Neckar i Piotrkowa Trybunalskiego. Projekt ESPIOT 2017 posiada stronę internetową dostępną pod adresem espiot2017.eu oraz fanpage: facebook.com/espiot2017.

 

Patronami medialnymi wydarzenia są portal epiotrkow.pl. Tydzień Trybunalski oraz Radio Strefa FM, które w tym roku również świętuje swoje 25-lecie.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (1)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jasia ~Jasia (Gość)08.08.2017 17:53

A sponsor jest czy za swoje? Samorządowcy jeżdżą za darmo, a prawdziwi Piotrkowianie, co mają z tak zwanej "współpracy"?

21


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc