Jubileuszowy bieg z Niemiec do Polski

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 08 sierpnia 20171 1782
Piotrkowscy i niemieccy biegacze z klubów Endorfina i Lima Prima w cztery dni zamierzają przebiec trasę z niemieckiego Esslingen do Piotrkowa Trybunalskiego. W ten sposób chcą uczcić 25. rocznicę podpisania umowy partnerskiej pomiędzy obydwoma miastami.

Ładuję galerię...

Początki przyjaźni polsko-niemieckiej pomiędzy członkami Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA, a biegaczami LIMA PRIMA z Esslingen am Neckar sięgają roku 2015, kiedy do oficjalnej delegacji z Piotrkowa Trybunalskiego dołączyli biegacze Endorfiny Monika Woszczyk i Paweł Makulski, którzy w ramach obchodów dni Esslingen zostali zaproszeni do udziału w biegu na dystansie 10 km. W ten sposób piotrkowianie poznali Marina Lesnego i Andreasa Weinera, współorganizatorów biegu.


Rok później w tym biegu wzięli udział kolejni piotrkowianie Małgorzata Foltańska oraz Roman Łaski, przyjaźń kwitła, w tym roku piotrkowianie zaprosili Martina na DOZ Maraton do Łodzi, a Andreasa na III Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. Podobnie jak Martin, Andreas wystąpił w barwach Endorfiny. Już wtedy przedstawiciele obydwu klubów planowali kolejny wspólny projekt, któremu ostatecznie nadano nazwę ESPIOT 2017. Z okazji 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy obydwoma miastami, biegacze chcą pokonać trasę z niemieckiego Esslingen do Piotrkowa. W ten sposób uczestnicy tego biegu chcą uczcić jeszcze jeden jubileusz, a mianowicie 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego. Biegacze wystartują 27 sierpnia o 9.00 z Esslingen, a do Piotrkowa chcą dobiec 31 sierpnia o godzinie 17.00.

 

 - Bieg będzie miał charakter sztafety, będziemy biec cały czas przez pięć dni, cztery osoby z naszego klubu i czworo naszych niemieckich przyjaciół. Musimy pokonać ok. 1000 kilometrów. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym niecodziennym biegu, żeby się do nas przyłączali. Będą nam towarzyszyć m.in. członkowie z Piotrkowskiej Grupy Rowerowej - powiedział Paweł Makulski z PKB Endorfina.

 

Jest to wspólny projekt Prima-LIMA e.V.(Związek Promujący Kontakty poprzez Bieganie i Kulturę), Piotrkowskiego Klubu Biegacza ENDORFINA i miast Esslingen am Neckar i Piotrkowa Trybunalskiego. Projekt ESPIOT 2017 posiada stronę internetową dostępną pod adresem espiot2017.eu oraz fanpage: facebook.com/espiot2017.

 

Patronami medialnymi wydarzenia są portal epiotrkow.pl. Tydzień Trybunalski oraz Radio Strefa FM, które w tym roku również świętuje swoje 25-lecie.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jasia ~Jasia (Gość)08.08.2017 17:53

A sponsor jest czy za swoje? Samorządowcy jeżdżą za darmo, a prawdziwi Piotrkowianie, co mają z tak zwanej "współpracy"?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat