Jak zrewitalizują centrum Sulejowa?

Wtorek, 23 lutego 201680
Trwają przygotowania do rewitalizacji centrum Sulejowa. Władze miasta chcą odnowienia Placu Straży w ten sposób, aby naturalnie przyciągał mieszkańców oraz turystów do sklepów, kawiarni, na wydarzenia okolicznościowe. Zrewitalizowany obszar będzie pełnił funkcje usługowe i wypoczynkowe, ma stać się przestrzenią działań artystycznych i alternatywą do spędzania czasu wolnego.

Ładuję galerię...

- Ożywienie centralnej przestrzeni miasta będzie powiązane z poszerzeniem jego funkcji i zakresu usług znajdujących się wokół. Projekt polega na przebudowie Placu Straży, modernizacji terenu po przedszkolu przy ul. Szkolnej oraz modernizacji ul. Rynek. Planowane jest założenie żłobka oraz innych usług publicznych, które mogłyby być dostępne w tych przestrzeniach – informują nas urzędnicy.


Koncepcja przebudowy centrum Sulejowa została zrealizowana przez młodych architektów pochodzących z Sulejowa. - Architekci włożyli w ten projekt mnóstwo wysiłku i zaangażowania – podkreślają władze Sulejowa. Efekt ich półrocznej pracy poddany będzie pod ocenę mieszkańców i stanie się podstawą do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Sulejowa, który zostanie wykonany już przez Urząd Miejski w Sulejowie.


Przedstawiona koncepcja przebudowy centrum Sulejowa oraz Lokalny Program Rewitalizacji Miasta są podstawą do ubiegania się o finansowe środki zewnętrzne na rewitalizację Sulejowa.

 

Podstawowe założenia koncepcji odnowy miasta to:
1. Projekt uwzględnia ograniczone możliwości budżetu gminy, jest podzielony na etapy, które można realizować odrębnie lub częściowo – w zależności od uzyskanego finansowania ze środków zewnętrznych.
2. Odnowa Placu Straży będzie realizowana bez względu na wysokość pozyskanych środków zewnętrznych. To zadanie ze względu na jego centralne położenie jest najważniejszą częścią projektu.
3. Na terenie po przedszkolu przy ul. Szkolnej nie będą wznoszone żadne obiekty kubaturowe. W tym miejscu powstanie park wraz z placem zabaw (w oparciu o projekty dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie) oraz parking, który będzie alternatywą dla miejsca dotychczasowego postoju na Placu Straży. Dzięki takiemu zagospodarowaniu, możliwa będzie w przyszłości realizacja planowanego uprzednio Centrum Kultury ROMANIKA.
4. Koncepcja odnowy ul. Rynek jest oparta o możliwość rozbudowy biblioteki na cele związane z poszerzeniem oferty kulturalnej, na co można pozyskać środki zewnętrzne.
5. Kładka pieszo-rowerowa zostanie zrealizowana tylko wtedy, gdy będą pozyskane na ten cel środki zewnętrzne.
6. Ze względu na negatywne stanowisko Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, spowodowanego planowanym pogłębianiem Pilicy, w chwili obecnej konieczna jest rezygnacja z budowy przystani kajakowej przy kładce pieszo-rowerowej. - Do tego tematu powrócimy po pracach związanych z pogłębianiem Pilicy - dodają pracownicy Urzędu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (80)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obronca ~obronca (Gość)24.02.2016 21:35

jak czytam te kometarze to mysle ze w ludzie nie jestescie z sulejowa

55


z ciemnogrodu ~z ciemnogrodu (Gość)07.03.2016 22:49

dlaczego panie z mopsu w Sulejowie pracują do 15.30, nie ma dnia z późniejszą godziną zamknięcia -ludzie którzy wiążą koniec z końcem to nie tylko bezrobotne menelstwo - są tacy którzy pracują za marne grosze i nie dostaną zwolnienia tylko po to aby dostarczyć papierki do jakby nie było instytucji państwowej - to nie jest miejsce spotkań towarzyskich kolesiostwa wy jesteście dla ludzi nie odwrotnie

83


do Aniani ~do Aniani (Gość)01.03.2016 09:30

Pani Doroto czy czasem Pani nie pisze sama o sobie? Marketingowo wygląda to bardzo dobrze zastępca jest super super? Za dwa lata będzie Pani kandydować na Burmistrza?

161


Aniani ~Aniani (Gość)26.02.2016 09:23

Ludzie nie jestem z Sulejowa. Sami go wybraliście - to czemu psioczycie. Wchodzicie do Gminy i macie teraz Biuro Obsługi Klienta i nie musicie łazić od pokoju do pokoju. Z pustego i Salamon nie naleje. Z racji swojej pracy miałam kontakt z Wiceburmistrzem - nawet nie macie pojęcia ile ta kobieta wkłada energii, żeby ruszyć tą Gminą.Ogarnijcie się i zacznijcie od siebie - zanim będziecie rzucać jadem na innych.

919


ONA ~ONA (Gość)26.02.2016 16:19

~który to wypisuje tu głupstwa haah widać żal tyłek ściska.

312


do Aniani ~do Aniani (Gość)26.02.2016 11:56

Mało wiesz, dobrze ma opanowany PR i nic poza tym. Przez prawie 1,5 roku to jakie zmiany widzisz jeszcze.

163


zły!1 ~zły!1 (Gość)25.02.2016 19:00

Co do bezpieczeństwa Dobrej Wody w chwili obecnej to nie chodnik a ubranie przeciw błotne od stup do głowy, wykonane z gumy , aby można było się umyć myjką wysokociśnieniową przed wejściem do domu. Zawrotnej prędkości nie da się rozwinąć samochodem chyba że od razu pojedziemy wymienić zawieszenie w samochodzie. W kwestii światłowodu pomimo że firma napisała projekt i otrzymała dotację, brakiem rozwinięcia na tej że ulicy jest zbyt rzadka zabudowa. Dzwoniłem do właściciela firmy ( P.H.U Vatus www.stalelacze.pl) przekonać go słuszności zainwestowania, logiczna argumentacja nie poskutkowała w odpowiedzi usłyszałem może przyszły rok. Realizowane jest centrum i pod klasztorze , następnie nitkę puszczą na Owczary i dalej na Strzelce.
Co do wypowiedzi AS odchodzące drogi wewnętrzne od Dobrej Wody są drogami prywatnymi i gmina niechętnie je przejmie, gdyż wiąże się to z kosztami więc wszelkie utwardzenia są w gestii potencjalnego inwestora a nie gminy. Nie rozumiem w czym masz problem że pieniążki będą szły do prywatnej kieszeni, jeśli ktoś ma tam działkę powiedzmy z prada pradziada więc w czym problem, przecież nie zrzeknie się jej na gminę ciekawe czy ty byś tak postąpił. Jeśli by gmina miała tam działki i wystawiła za sensowną cenę a z kosmosu to chętnie był zasilił kasę budżetu gminy, co już robię płacąc za budowę przyłącza wodociągowego, podatki oraz za zużycie wody.

61


który to wypisuje tu głupstwa ~który to wypisuje tu głupstwa (Gość)25.02.2016 09:56

Ograniczenie zatrudnienia? W MZK było ludzi za dużo, więc parę osób poszło na zieloną trawkę. Ogłoszono wielki sukces, pan dyrektor opisywał to w całostronnicowych " wywiadach", a za każdy z takich wywiadów MZK płaciło tysiąc złotych. Minęło kilka miesięcy i do roboty przyjęto: członków komitetu wyborczego pana burmistrza i brata pani Kasi, która w wyborach najpierw wystartowała, a później zrezygnowała popierając przy tym pana Ostrowskiego. Ta sama pani Kasia, która miała być u Ostrowskiego wiceburmistrzem. To są te wasze oszczędności?
Który z radnych wypisuje te głupoty? A może ktoś inny z tego komitetu co powstał, żeby ratować d.... panu Ostrowskiemu?

155


zły!1 ~zły!1 (Gość)24.02.2016 21:29

Przeprowadziłem się z większego miasta do Sulejowa z nadzieją że będzie czyściej.Niestety flejtuchostwo jest tutaj mieszkańców porażające , zamiast narzekać zacznijcie sprzątać wokół własnych posesji sami jak ja to robię, gdy tylko przyjeżdżam pod swój dom zawsze mam narzucane puszki i butelki , oraz zużyte gumki po miłosnych ekscesach w samochodzie. W odniesieniu do przedmówców zgadzam się z nimi ponieważ wizualizacja projektu jest tylko pobożnym życzeniem i jest utopią jak szklane domy w lekturze szkolnej. Nie wiem czy Państwo wiecie że w Sulejowie powstaje sieć internetowa światłowodowa, oczywiście Dobra Woda zostanie nie podłączona rozmawiałem z pracownikami montującymi światłowód , oraz jest dostępna petycja w sprawie podłączenia do sieci gazowej dostępna w urzędzie gminy. W tym temacie powinien burmistrz interweniować u inwestora. Oczywiście największą bolączką jest brak dróg które są krwiobiegiem naszej gminy. Proponowana inwestycja nie przyciągnie na pewno turystów do centrum ponieważ z logicznego punktu widzenia opuszczają miasta w upalne dni aby odpocząć na łonie natury, pojawiają się tylko aby dokonać zakupów w dni targowe oraz będące w mieście markety.

160


patrząc z boku ~patrząc z boku (Gość)25.02.2016 09:36

Optymalizacja kosztów, oszczędności, ograniczenie zatrudnienia to są sprawy, które powinny się dokonać w tej gminie. Poprzednik był dobrym wujkiem dla swoich, ale to kosztem wszystkich mieszkańców. Każdy mieszkaniec za to płaci. Oszczędności w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, BOJO, MOPS, MZK. Są stanowiska gdzie ludzie się po prostu obijają. nie bardzo rozumiem też sens utrzymywania filii bibliotek, gdzie w 21 wieku prawie w każdym domu są po dwa, trzy samochody, a z takiej biblioteki korzysta mała grupa osób( np. na Podklasztorzu w szkole z tego co wiem są dwie biblioteki i po co ? ). Po co utrzymywanie np. w przedszkolu czy szkole kuchnię, która gotuje dla 50,60 dzieci skoro jedna kuchnia może ugotować dla 500 ? Kompleksowy plan oszczędnościowy przyniósłby wymierne korzyści dla budżetu i powinien on zostać skorelowany z racjonalnym, oszczędnym wydatkowaniem pieniędzy publicznych we wszystkich jednostkach co pomogłoby uzdrowić finanse i pomóc w inwestycjach, a także zmniejszać zadłużenie. Tym powinni zająć się też radni i zagłębić się dogłębnie w wydatkowanie pieniędzy w poszczególnych jednostkach bo jest co robić. Wreszcie prośba do burmistrza o wprowadzenie może jakiegoś dekretu, ukazu lub zarządzenia odnośnie gwary w jednostkach podległych :). Czasami można odnieść wrażenie, że gwara w Gminie Sulejów to język urzędowy w obiektach użyteczności publicznej. Oczywiście nie jest to norma, ale być może spuścizna po poprzedniej epoce. Ubiór niektórych urzędników, powtarzam niektórych też należałoby zmienić, gdyż reprezentują majestat najjaśniejszej Rzeczypospolitej, a skoro korzysta się z przywilejów urzędniczych na co łożą mieszkańcy to także i to do czegoś zobowiązuje nawet z samej racji szacunku do petenta.

56


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat