Inauguracja Wojewódzkich Obchodów Roku Reymonta

ePiotrkow Utworzono: Wtorek, 16 maja 20172 2246
W ostatnią niedzielę goście Manufaktury mieli szansę cofnąć się w czasie, a wszystko to za sprawą inauguracji Wojewódzkich Obchodów Roku Władysława Reymonta z okazji przypadającej w roku 2017 rocznicy 150 urodzin pisarza przez lata związanego z ziemią łódzką. Na rynku Manufaktury pojawili się pracownicy Łódzkiego Domu Kultury w strojach z „Ziemi obiecanej” i zachęcali odwiedzających centrum do wspólnej zabawy.

Ładuję galerię...

Obchody rozpoczęto od „Wielkiego czytania Ziemi obiecanej” z udziałem m.in. marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, przewodniczącego Sejmiku województwa łódzkiego Marka Mazura oraz reprezentantów samorządowych instytucji kultury. Marszałek przypomniał, że Władysław Reymont związany był z wieloma miejscowościami województwa łódzkiego.

W międzyczasie odwiedzający rynek centrum handlowego zostali zaproszeni przez animatorów z Łódzkiego Domu Kultury do wspólnego malowania obrazu przedstawiającego fabrykę. Nie zapomniano również o najmłodszych na których czekały liczne atrakcje.  

 

Zakończeniem dnia był koncert kwartetu smyczkowego APERTUS QUARTET wykonującego ścieżkę dźwiękową z filmu Andrzeja Wajdy "Ziemia Obiecana".

 

Organizatorem wydarzenia był Łódzki Dom Kultury przy współpracy z Teatrem Wielkim, Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi i Filharmonią Łódzką. Wydarzeniom patronuje Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Przejezdny ~Przejezdny (Gość)19.05.2017 13:13

Ja widzę nieustannego remonta.

00


maniek ~maniek (Gość)16.05.2017 15:15

Szkoda, że nie w Piotrkowie.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat