Inauguracja Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku

ePiotrkow Utworzono: Poniedziałek, 20 listopada 20171 2552
W sobotę, 18 listopada, na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Ładuję galerię...

  W dniu 18 listopada 2017 r. na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej Filii UJK miało miejsce szczególne wydarzenie. W sali Rady Wydziału ponad dwudziestu młodych słuchaczy złożyło przyrzeczenie i odebrało indeksy Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Jak na inaugurację roku akademickiego przystało, zabrzmiał i hymn państwowy, i pieśń „Gaudeamus igitur”, został wygłoszony wykład inauguracyjny oraz nakreślono cel działania uniwersytetu oraz zakres zajęć realizowanych w czterech blokach tematycznych: Akademii Rycerskiej, Akademii Słowa, Akademii, Odkrywcy i Akademii Alchemika. Inaugurację zaszczycił przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, a także, co szczególnie ucieszyło organizatorów, szerokie grono Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa młodych słuchaczy.
  Piotrkowski Uniwersytet Pierwszego Wieku jest inicjatywą Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego oraz Wydziału Filologiczno-Historycznego UJK Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Uniwersytet powstał także dzięki wsparciu finansowemu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

materiał Filii UJK w Piotrkowie


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (1)

Komentowanie zostało wyłączone.
gość ~gość (Gość)20.11.2017 22:23

Co to za uniwersytet? Nie draznijcie ta nasza szkółka niedzielna bo w naszym kraju już nie potrzeba absolwentów tej wytwórni bezrobotnych.

41


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc