IV liga. Porażka polonistów po walce

Sobota, 24 września 20169
0-2 przegrała Polonia Piotrków w kolejnym meczu IV ligi. Tym razem lepszym od piotrkowian okazał się lider Warta Działoszyn. Mecz był ostry: 1 czerwona kartka i 8 żółtych.

Polonię prowadził Robert Grzesiuk i tak już będzie do końca rundy jesiennej. – Chłopaki zostawili kawał zdrowia, w drugiej połowie wreszcie zaczęliśmy grać piłką, stworzyliśmy kilka sytuacji, zabrakło nam jednak szczęścia – podkreślał po spotkaniu szkoleniowiec piotrkowskiego zespołu.

Szczęścia w wielu wypadkach nie mieli też goście: dwie poprzeczki i niecelny strzał na pustą bramkę. Ale dwukrotnie trafiali do bramki rywali i wywieźli z Piotrkowa trzy punkty.

Mecz był ostry. Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał kapitan polonistów Adrian Malicki. Była 43 minuta, gdy w środku boiska zrobiło się spore zamieszanie. Zawodnik gości uderzył piłką Malickiego rzekomo za to, że ten wcześniej go kopnął. Zawodnicy obu drużyn i szkoleniowcy ostro dyskutowali z sędziami. Finał nie był korzystny dla gospodarzy.

W drugiej połowie mimo gry w dziesiątkę to Polonia była lepsza, ale na niewiele się to zdało.

- Musimy zacząć zdobywać te punkty, trzeba wspinać się w tabeli żeby mieć spokojną zimę – mówił po meczu Filip Błażejewski, bramkarz Polonii. I tego drużynie Roberta Grzesiuka życzymy.

POLONIA PIOTRKÓW - WARTA DZIAŁOSZYN 0-2 (0-1)

Bramki: Oskar Korbela (28 min.) i Dawid Korbela (86 min).