Historyczny tytuł dla AKS Wrestling Team

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 16 lutego 201737 11549
Nikt im już mistrzostwa nie odbierze. Reprezentanci AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski pokonali swoich rywali z AZS AWF Warszawa 7:2 (31:7) i wywalczyli pierwszy, historyczny tytuł drużynowego mistrza Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Ładuję galerię...

Mecz, który odbył się w Zgierzu, miał wyjątkową oprawę, organizatorzy stworzyli w zgierskiej Hali Sportowej coś na wzór starożytnego Koloseum. W takich okolicznościach piotrkowscy zapaśnicy nie mogli przegrać, wynik tego meczu otworzyła Roksana Zasina, która pokonała Annę Łukasiak, w kolejnym pojedynku Mateusz Nejman wygrał z Wiktorem Szmulajem, przewaga piotrkowskiej drużyny została szybko zniwelowana, swoje walki przegrali bowiem Dawid Szodziński i Anna Górecka. Po przerwie piotrkowianie wygrali wszystkie swoje pojedynki, ale nawet gdyby tego nie zrobili i tak wywalczyliby tytuł, podczas walki Arkadiusza Kułynycza okazało się, że wicelider, czyli Unia Racibórz niespodziewanie przegrał w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem, a to oznaczało, że piotrkowskiej drużynie nikt już nie zagrozi, mimo to podopieczni Michała Jaworskiego chcieli udowodnić, że nikt bardziej niż oni nie zasłużył na mistrzowski tytuł i pokonali pozostałych rywali.

 - Zawsze zazdrościłem kolegom, którzy walczą w lidze niemieckiej i mogą walczyć o tytuł klubowego mistrza kraju, a teraz spełniłem swoje marzenia, cieszę się, że mogę być częścią tak wspaniałej drużyny, tym bardziej, że uczestnicząc w tym projekcie każdy z nas się rozwija - powiedział Radosław Grzybicki.

 - Będziemy bardzo długo świętować, ponieważ mamy się z czego cieszyć, zaryzykowaliśmy i tak na prawdę z niczego stworzyliśmy świetną drużynę, wspieraną przez niezawodnych kibiców, w starciu z takim zespołem żaden przeciwnik nie ma szans, przed nami jeszcze jeden pojedynek, ale już myślimy o kolejnym sezonie, chcemy się wzmocnić, już rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, dlatego w przyszłym sezonie emocji będzie jeszcze więcej - powiedział Michał Jaworski, trener piotrkowskiej drużyny.

W następnym sezonie w Krajowej Lidze Zapaśniczej ma rywalizować jeszcze więcej drużyn.

 - Uważam, że gale zapaśnicze w ramach Krajowej Ligi Zapaśniczej są organizowane na najwyższym światowym poziomie i nie zamierzamy tego zmieniać, jednak zanim ruszy kolejny sezon KLZ chcemy zorganizować pierwszy w historii mecz o Puchar Europy pomiędzy AKS Wrestling Team a mistrzem Niemiec w polskim systemie 3-3-3, czyli trzech "klasyków", trzech "wolniaków" i trzy kobiety, poza tym chcielibyśmy uczestniczyć w budowaniu zawodowej Ligi Europy, natomiast w Krajowej Lidze Zapaśniczej będzie rywalizować jeszcze więcej drużyn, które tym razem zostaną podzielone na dwie grupy, najlepsi będą później walczyć o tytuł w play-offach - podsumował Damian Fedorowicz, prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej.

W tym sezonie reprezentanci AKS Wrestling Team stoczą jeszcze jeden pojedynek, 20 lutego zmierzą się z Unią Racibórz.

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 7-2 (31-7) AZS AWF Warszawa

zapasy kobiet:
53 kg: Roksana Zasina 4-0 (9-0) Anna Łukasiak
63 kg: Aleksandra Górecka 1-4 (2-10) Katarzyna Michalak
75 kg: Daria Osocka 4-0 (8-0) Patrycja Howis

styl wolny:
65 kg: Mateusz Nejman 5-0 (5-2) Wiktor Szmulak
86 kg: Marcin Majka 4-0 (10-0) Michał Szymański
125 kg: Mateusz Filipczak 4-0 (9-0) Mikola Kuchmi

styl klasyczny:
59 kg: Dawid Szkodziński 1-3 (1-6) Przemysław Piątek
75 kg: Arkadiusz Kułynycz 4-0 (11-0) Iwan Nylypiuk
98 kg: Radosław Grzybicki (J) 4-0 (8-0) Patryk Kamiński


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kkk ~kkk (Gość)16.02.2017 14:52

To chłopaki z Piotrkowianina wam teraz pokażą. Tyle kasy urząd w nich pompuje a wyników ciągle nie ma.

33


Rafał ~Rafał (Gość)17.02.2017 10:26

Prawdę mówiąc w tej drużynie jest więcej zawodników ze Zgierza :)

22


po studiach ~po studiach (Gość)18.02.2017 12:07

Ogólnopolski portal sportowy WP "Sportowe Fakty" czy ostatnio telegazeta nie mają w spisie takiego sportu jak zapasy czy ewentualnie wrestling, bezpodstawne jest więc ciągłe porównywanie z tego zjawiska z piłką ręczną. W tym sensie jest to historyczne wydarzenie dla nowej dziedziny sportu nigdzie dotychczas nie notowanej.

13


zwierz ~zwierz (Gość)18.02.2017 09:05

Piłkarze ręczni zawstydzą dziś zapaśników. Wygrają z nimi walkowerem. Już kiedyś zdobyli w ten sposób sławę

22


PYT ~PYT (Gość)16.02.2017 11:21

Teraz nasuwa się pytanie czy AKS jest mocny czy reszta słaba ?

42


po studiach ~po studiach (Gość)18.02.2017 12:09

Ogólnopolski portal WP "Sportowe Fakty" nie posiada w swoim spisie takiego sportu jak zapasy czy wrestling, nic dziwnego, że są bezkonkurencyjni bo to są same początki, rozmnazania się w nieskończoność coraz to nowych sportów jak są kłopoty w wybiciu się w sportach już istniejących.

21


Wrestlerka ~Wrestlerka (Gość)17.02.2017 16:49

Najlepsi z najlepszych ! Gratulacje !!!

23


Kibic88 ~Kibic88 (Gość)16.02.2017 21:41

Organizatorzy tego wydarzenie strzelili sobie sami w kolano bo jak można było pozwolić na zorganizowane ostatniego meczu w Zgierzu, gdzie pojechała tylko grupa kibiców. Można było się cieszyć z mistrzostwa we własnej hali i w większym gronie piotrkowskich kibiców. Teraz na pewno zapaśnicy będą się domagać wysokich stypendium, owszem powinni dostać tylko rodowici zawodnicy klubu AKS a reszcie niech da prezydent Zgierza bo on się wczoraj tak bardzo cieszył z tego mistrzostwa jakby go zdobyła drużyna z jego miasta.

37


gość 123 ~gość 123 (Gość)16.02.2017 21:36

super organizacja, super oprawa i rewelacyjny wynik. Najlepsi z najlepszych!!!!

22


kibic ~kibic (Gość)16.02.2017 20:23

Zastanawia mnie kto prowadzi tę wredną grę napuszczając na siebie piłkę ręczną na zapasy i odwrotnie. Może jest ktoś trzeci o którym się coraz częściej mówi....

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat