Historyczny tytuł dla AKS Wrestling Team

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 16 lutego 201737 11081
Nikt im już mistrzostwa nie odbierze. Reprezentanci AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski pokonali swoich rywali z AZS AWF Warszawa 7:2 (31:7) i wywalczyli pierwszy, historyczny tytuł drużynowego mistrza Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Ładuję galerię...

Mecz, który odbył się w Zgierzu, miał wyjątkową oprawę, organizatorzy stworzyli w zgierskiej Hali Sportowej coś na wzór starożytnego Koloseum. W takich okolicznościach piotrkowscy zapaśnicy nie mogli przegrać, wynik tego meczu otworzyła Roksana Zasina, która pokonała Annę Łukasiak, w kolejnym pojedynku Mateusz Nejman wygrał z Wiktorem Szmulajem, przewaga piotrkowskiej drużyny została szybko zniwelowana, swoje walki przegrali bowiem Dawid Szodziński i Anna Górecka. Po przerwie piotrkowianie wygrali wszystkie swoje pojedynki, ale nawet gdyby tego nie zrobili i tak wywalczyliby tytuł, podczas walki Arkadiusza Kułynycza okazało się, że wicelider, czyli Unia Racibórz niespodziewanie przegrał w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem, a to oznaczało, że piotrkowskiej drużynie nikt już nie zagrozi, mimo to podopieczni Michała Jaworskiego chcieli udowodnić, że nikt bardziej niż oni nie zasłużył na mistrzowski tytuł i pokonali pozostałych rywali.

 - Zawsze zazdrościłem kolegom, którzy walczą w lidze niemieckiej i mogą walczyć o tytuł klubowego mistrza kraju, a teraz spełniłem swoje marzenia, cieszę się, że mogę być częścią tak wspaniałej drużyny, tym bardziej, że uczestnicząc w tym projekcie każdy z nas się rozwija - powiedział Radosław Grzybicki.

 - Będziemy bardzo długo świętować, ponieważ mamy się z czego cieszyć, zaryzykowaliśmy i tak na prawdę z niczego stworzyliśmy świetną drużynę, wspieraną przez niezawodnych kibiców, w starciu z takim zespołem żaden przeciwnik nie ma szans, przed nami jeszcze jeden pojedynek, ale już myślimy o kolejnym sezonie, chcemy się wzmocnić, już rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, dlatego w przyszłym sezonie emocji będzie jeszcze więcej - powiedział Michał Jaworski, trener piotrkowskiej drużyny.

W następnym sezonie w Krajowej Lidze Zapaśniczej ma rywalizować jeszcze więcej drużyn.

 - Uważam, że gale zapaśnicze w ramach Krajowej Ligi Zapaśniczej są organizowane na najwyższym światowym poziomie i nie zamierzamy tego zmieniać, jednak zanim ruszy kolejny sezon KLZ chcemy zorganizować pierwszy w historii mecz o Puchar Europy pomiędzy AKS Wrestling Team a mistrzem Niemiec w polskim systemie 3-3-3, czyli trzech "klasyków", trzech "wolniaków" i trzy kobiety, poza tym chcielibyśmy uczestniczyć w budowaniu zawodowej Ligi Europy, natomiast w Krajowej Lidze Zapaśniczej będzie rywalizować jeszcze więcej drużyn, które tym razem zostaną podzielone na dwie grupy, najlepsi będą później walczyć o tytuł w play-offach - podsumował Damian Fedorowicz, prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej.

W tym sezonie reprezentanci AKS Wrestling Team stoczą jeszcze jeden pojedynek, 20 lutego zmierzą się z Unią Racibórz.

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 7-2 (31-7) AZS AWF Warszawa

zapasy kobiet:
53 kg: Roksana Zasina 4-0 (9-0) Anna Łukasiak
63 kg: Aleksandra Górecka 1-4 (2-10) Katarzyna Michalak
75 kg: Daria Osocka 4-0 (8-0) Patrycja Howis

styl wolny:
65 kg: Mateusz Nejman 5-0 (5-2) Wiktor Szmulak
86 kg: Marcin Majka 4-0 (10-0) Michał Szymański
125 kg: Mateusz Filipczak 4-0 (9-0) Mikola Kuchmi

styl klasyczny:
59 kg: Dawid Szkodziński 1-3 (1-6) Przemysław Piątek
75 kg: Arkadiusz Kułynycz 4-0 (11-0) Iwan Nylypiuk
98 kg: Radosław Grzybicki (J) 4-0 (8-0) Patryk Kamiński


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (37)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kkk ~kkk (Gość)16.02.2017 14:52

To chłopaki z Piotrkowianina wam teraz pokażą. Tyle kasy urząd w nich pompuje a wyników ciągle nie ma.

33


Rafał ~Rafał (Gość)17.02.2017 10:26

Prawdę mówiąc w tej drużynie jest więcej zawodników ze Zgierza :)

22


po studiach ~po studiach (Gość)18.02.2017 12:07

Ogólnopolski portal sportowy WP "Sportowe Fakty" czy ostatnio telegazeta nie mają w spisie takiego sportu jak zapasy czy ewentualnie wrestling, bezpodstawne jest więc ciągłe porównywanie z tego zjawiska z piłką ręczną. W tym sensie jest to historyczne wydarzenie dla nowej dziedziny sportu nigdzie dotychczas nie notowanej.

13


zwierz ~zwierz (Gość)18.02.2017 09:05

Piłkarze ręczni zawstydzą dziś zapaśników. Wygrają z nimi walkowerem. Już kiedyś zdobyli w ten sposób sławę

22


PYT ~PYT (Gość)16.02.2017 11:21

Teraz nasuwa się pytanie czy AKS jest mocny czy reszta słaba ?

42


po studiach ~po studiach (Gość)18.02.2017 12:09

Ogólnopolski portal WP "Sportowe Fakty" nie posiada w swoim spisie takiego sportu jak zapasy czy wrestling, nic dziwnego, że są bezkonkurencyjni bo to są same początki, rozmnazania się w nieskończoność coraz to nowych sportów jak są kłopoty w wybiciu się w sportach już istniejących.

21


Wrestlerka ~Wrestlerka (Gość)17.02.2017 16:49

Najlepsi z najlepszych ! Gratulacje !!!

23


Kibic88 ~Kibic88 (Gość)16.02.2017 21:41

Organizatorzy tego wydarzenie strzelili sobie sami w kolano bo jak można było pozwolić na zorganizowane ostatniego meczu w Zgierzu, gdzie pojechała tylko grupa kibiców. Można było się cieszyć z mistrzostwa we własnej hali i w większym gronie piotrkowskich kibiców. Teraz na pewno zapaśnicy będą się domagać wysokich stypendium, owszem powinni dostać tylko rodowici zawodnicy klubu AKS a reszcie niech da prezydent Zgierza bo on się wczoraj tak bardzo cieszył z tego mistrzostwa jakby go zdobyła drużyna z jego miasta.

37


gość 123 ~gość 123 (Gość)16.02.2017 21:36

super organizacja, super oprawa i rewelacyjny wynik. Najlepsi z najlepszych!!!!

22


kibic ~kibic (Gość)16.02.2017 20:23

Zastanawia mnie kto prowadzi tę wredną grę napuszczając na siebie piłkę ręczną na zapasy i odwrotnie. Może jest ktoś trzeci o którym się coraz częściej mówi....

42


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc