Historyczne mecze piotrkowskich drużyn

Niedziela, 14 maja 201710
Piotrcovia pokonała Olimpię-Beskid Nowy Sącz aż 41:29 (21:16) i jako pierwsza drużyna w tym sezonie PGNiG Superligi kobiet, przekroczyła granicę 40 rzuconych bramek w jednym spotkaniu, natomiast Piotrkowianin przegrał sobotni mecz w Legionowie 36:37 (13:14, 25:25, 27:27, 31:31, 35:35) , ale jak widać do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku potrzebna była dogrywka i aż trzy serie rzutów karnych.

Dzięki zwycięstwu w Nowym Sączu podopieczne trenera Rafała Przybylskiego zapewniły sobie 8. miejsce w tym sezonie PGNiG Superligi. W pierwszej połowie przewaga piotrkowskiego zespołu dopiero pod koniec wzrosła do kilku trafień, po przerwie piotrkowianki konsekwentnie ją powiększały i w 40. minucie spotkania prowadziły już 30:21. Ostatecznie wygrały ten mecz aż 41:29, a ostatnią bramkę dla piotrkowskiego zespołu zdobyła Aneta Osuch. W środę, 17 maja piotrkowianki rozegrają ostatni mecz w tym sezonie, pojedynek z UKS PCM Kościerzyna rozpocznie się o godzinie 18.00 w Hali Relax.

Do końca sezonu zbliżają się również szczypiorniści Piotrkowianina, którzy w sobotę zmierzyli się w Legionowie w ramach Pucharu PGNiG Superligi z tamtejszym Klubem Piłki Ręcznej. To był bardzo zacięty mecz, po pierwszej połowie minimalnie lepsi byli piotrkowianie (14:13), w drugiej połowie gospodarze wyrównali, w regulaminowym czasie ten mecz również zakończył się remisem (25:25), podobnie jak dogrywka (31:31), dlatego do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku niezbędne były rzuty karne i to aż trzy serie. Ostatecznie tę wojnę nerwów i cały mecz wygrali zawodnicy z Legionowa. 19 maja piotrkowianie rozegrają ostatni mecz w tym sezonie z KS Meble Wójcik Elbląg. To będzie wyjątkowy pojedynek, ponieważ po raz ostatni na boisku zamelduje się wówczas Dmytro Zinchuk, który postanowił zakończyć karierę sportowca i w nowym sezonie będzie pełnił rolę szkoleniowca Piotrkowianina. Działacze chcą godnie pożegnać klubową legendę, nie zabraknie więc atrakcji i niespodzianek. Ten mecz ma się rozpocząć o godzinie 18.30.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:41 (16:21) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Szach, Szczurek - Choromańska 7, Płachta 7, Leśniak 5/3, Nosal 5, Wielocha 2, Dzidek 2, Dzidek 1.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt - Despodovska 11/6, Belmas 8, Ivanovic 5, Marszałek 5, Dronzikowska 3, Wypych 2, Kucharska 2, Kopertowska 2, Sobińska 1, Matyja 1, Osuch 1, Klonowska, Szafnicka.

KPR Legionowo 37:36 (13:14, 25:25, 27:27, 31:31, 35:35) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

KPR Legionowo: Krekora, Stojković - Titow 12, Kasprzak 10, Gumiński 5, Mochocki 4, Prątnicki 3, Ignasiak 2, Brinovec 1, Miecznikowski, Ciok.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho - Tórz 9, Iskra 8, Mróz 5, Nastaj 4, Surosz 3, Woynowski, Swat 2, Góralski 2, Zinchuk 1, Kravchenko 1, Pacześny 1, Andreou, Achruk, Makowiejew.